Čaputová navštívi prezidenta Steinmeiera, budú spolu hovoriť aj o demokracii

0
Čaputová navštívi prezidenta Steinmeiera, budú spolu hovoriť aj o demokracii

23.1.2023 (Webnoviny.sk) – Na pozvanie nemeckého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera odcestuje prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok 24. januára na pracovnú cestu do Berlína.

Druhé stretnutie

Ako ďalej v tlačovej správe informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec, pôjde o ich druhé rokovanie od znovuzvolenia Steinmeiera do funkcie vo februári uplynulého roku. Hlavy štátov sa naposledy stretli v apríli 2022 v Košiciach.

„Témou ich rozhovoru v berlínskom paláci Bellevue budú bilaterálne vzťahy a spolupráca medzi oboma krajinami aj v kontexte 30. výročia nadviazania vzájomných diplomatických vzťahov. Prezident Steinmeier zároveň otvorí sériu debát o tom, ako demokracie môžu čeliť súčasných výzvam, na ktoré plánuje pravidelne pozývať osobnosti európskeho politického a spoločenského života,“ informoval Strižinec.

Odborníci z oboch štátov

Prezidentka Čaputová bude jeho prvou hostkou. Na diskusii budú podľa Strižinca prítomní i novinári, intelektuáli a odborníci zo Slovenska a Nemecka.

„Prezidentka si popoludní v Berlíne prevezme Schwarzkopfovu európsku cenu, ktorú Nadácia Schwarzkopf Mladá Európa udeľuje osobnostiam alebo inštitúciám vo verejnom živote, ktorí sú oddaní mierovej, zjednotenej a udržateľnej Európe,“ uviedol hovorca prezidentky. Medzi laureátov ocenenia patrí napr. bývalý predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz či bývalý predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker.

Viac k témam: Nemecký prezident, Prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová navštívi prezidenta Steinmeiera, budú spolu hovoriť aj o demokracii © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu