Neodchádzam zo Za ľudí ani z koalície, reaguje Kolíková na slová Remišovej o „Ficovom systéme“

9.6.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 9. júna 14:19

Ministerka spravodlivosti a podpredsedníčka strany Za ľudí Mária Kolíková neodchádza zo strany ani z koalície.

Napísala to vo svojom profile na sociálnej sieti s tým, že cíti zodpovednosť za stranu a za ľudí v nej, „pretože je tam množstvo kvalitných ľudí, ktorých si vážim a ktorí pre stranu aj pre ľudí urobili kopec dobrej roboty“.

Zároveň po stredajšom rokovaní vlády zdôraznila, že chce pokračovať aj ako členka vlády. Reagovala tak na medializované vyjadrenia predsedníčky strany Za ľudí Veroniky Remišovej o tom, že Kolíková bola súčasťou „Ficovho systému“ a necháva na ňu, či zo strany odíde.

Cíti zodpovednosť za štvorkoalíciu

Kolíková podľa vlastných slov cíti podporu koaličných partnerov, predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽaNO) a väčšiny poslaneckého klubu strany Za ľudí. Rovnako podľa svojich slov cíti zodpovednosť za štvorkoalíciu s početnou podporou a legitimitou v parlamente, ako ju na začiatku poskladali. Tvrdí, že vždy bojovala za zachovanie štvorkoalície.

„Z tohto pohľadu vnímam, že mám legitimitu, aby som ďalej pokračovala ako ministerka spravodlivosti, aj keď tu môžu byť zo strany predsedníčky tvrdšie vyjadrenia,“ skonštatovala Kolíková.

Vnútrostranícka situácia v Za ľudí

Kolíková doplnila, že jej názor na vnútrostranícku situáciu je konzistentný. „Východisko vidím v zvolaní snemu, ktorý dá legitimitu či už novému, alebo súčasnému vedeniu strany. Toto môže pomôcť stabilite a jednote strany,“ podotkla.

Myslí si tiež, že zvolanie snemu je reálne a budú na neho tlačiť aj krajské štruktúry strany. „Myslím, že v tomto máme absolútnu zhodu s pani predsedníčkou, že je dôležité, aby sme počúvali aj regióny,“ dodala Kolíková.

Veľká reforma súdnej mapy

Uviedla, že si stojí za každým opatrením, pri ktorom bola v predošlých vládach. „Fungujúci právny štát, efektívna justícia. To boli a verím, že stále sú, priority našej strany aj tejto vlády,“ dodala a poukázala na veci, ktoré sa jej v tejto oblasti podarilo urobiť. Spomenula efektívnejšie zaisťovanie majetku, zriadenie Najvyššieho správneho súdu SR či reformu zloženia Súdnej rady SR.

„Teraz nás čaká veľká reforma súdnej mapy, ktorá je pripravená. Ak chcem presadiť takúto vážnu reformu justície, potrebujem silnú a jednoznačnú podporu z vlády a z parlamentu od koaličných partnerov,“ napísala ďalej na sociálnej sieti. Podľa svojich slov takúto silnú podporu cíti od premiéra a od koaličných partnerov. Tvrdí, že osobitne ju cíti od kľúčovej väčšiny poslancov strany Za ľudí.

Viac k témam: minister spravodlivosti SR, podpredseda strany Za ľudí
Zdroj: Webnoviny.sk – Neodchádzam zo Za ľudí ani z koalície, reaguje Kolíková na slová Remišovej o „Ficovom systéme“ © SITA Všetky práva vyhradené.