Čech priznal prijatie úplatku 200-tisíc eur, polícii opísal aj neštandardné správanie Pellegriniho

0
Čech priznal prijatie úplatku 200-tisíc eur, polícii opísal aj neštandardné správanie Pellegriniho

9.8.2021 (Webnoviny.sk) – Znovu obvinený bývalý viceprezident finančnej správy Daniel Čech sa priznal k prevzatiu úplatku vo výške 200-tisíc eur od bývalého šéfa finančnej správy Františka Imreczeho. Informáciu priniesol spravodajský portál TV Joj Noviny.sk.

Úplatok po odchode z funkcie

Úplatok mal súvisieť s nákupom informačných systémov pre finančnú správu, ktoré mal štát zakúpiť od obvineného bratislavského podnikateľa Michala Suchobu a jeho firmy Alexis. Úplatok mal prevziať v roku 2016 po tom, ako zo svojho postu odišiel.

Daniel Čech podľa spomínaného portálu vo svojej výpovedi zopakoval informácie aj o úplatku pre vtedajšieho štátneho tajomníka ministerstva financií, dnes lídra strany Hlas – sociálna demokracia Petra Pellegriniho. Ten podľa Čecha dostal províziu od podnikateľa Michala Suchobu a Františka Imreczeho za pripravovaný nákup systému Virtuálnej registračnej pokladne.

Pellegrini zmenil rétoriku

Bývalý viceprezident finančnej správy zároveň ponúka ako svedkov pre pravdivosť svojej výpovede aj zástupcov štátneho podniku Mincovňa Kremnica, ktorý spolupracoval pri tvorbe elektronického systému kontrolných známok.

Pellegrini podľa Čecha vystupoval na poradách o systéme Virtuálnej registračnej pokladne zásadne proti firme Alexis podnikateľa Michala Suchobu. Po čase sa však jeho rétorika zmenila.

Daniel Čech sa preto pýtal Františka Imreczeho, ako dosiahli zmenu, po ktorej Pellegrini začal podporovať projekt Virtuálnej registračnej pokladne. Ten mal odpovedať, že Pellegrinimu poskytli finančné prostriedky. Malo pritom ísť o mediálne známych 150-tisíc eur.

Viac k témam: akcia „Mýtnik III“, korupcia, mýtnik
Zdroj: Webnoviny.sk – Čech priznal prijatie úplatku 200-tisíc eur, polícii opísal aj neštandardné správanie Pellegriniho © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu