Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Ekonomika

Chorvátsko otvára svoje hranice pre turistov z členských štátov Európskej únie

Zdieľať

31.3.2021 (Webnoviny.sk) – Chorvátsko otvára svoje hranice pre turistov. Od apríla môžu turisti z Európskej únie vstúpiť do Chorvátska po predložení negatívneho antigénového alebo PCR testu na SARS-CoV-2. Výsledky testu nesmú byť staršie ako 48 hodín do príchodu na hraničný prechod.

V prípade rýchleho antigénového testu a pobytu v Chorvátskej republike na viac ako 10 dní sa test musí vykonať znova do desiateho dňa odo dňa vydania tohto testu. Testy nemusia mať deti do siedmich rokov.

Vítaní sú aj zaočkovaní

Nové opatrenia zavedené Chorvátskom od 1. apríla tohto roka predstavil na stredajšej tlačovej besede podpredseda vlády Chorvátskej republiky a minister vnútra Davor Božinović.

Do Chorvátska sa európsky turista dostane aj po predložení osvedčenia o očkovaní proti koronavírusu, ktoré dostal 14 dní od očkovania druhou vakcínou alebo od jednorazovej vakcinácie.

Dodržiavanie opatrení

Taktiež na príchod do Chorvátska bude stačiť potvrdenie o prekonaní choroby COVID-19.

Pri prekračovaní hraničných priechodov Chorvátskej republiky a pobyte v Chorvátskej republike sú všetky osoby povinné dodržiavať epidemické opatrenia a všeobecné a špeciálne odporúčania a pokyny Chorvátskeho ústavu verejného zdravia.

Viac k témam: Koronavírus, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Chorvátsko otvára svoje hranice pre turistov z členských štátov Európskej únie © SITA Všetky práva vyhradené.

Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár