Čínski krasokorčuliari získali v Pekingu zlato, ruské športové dvojice im nestačili

0
Čínski krasokorčuliari získali v Pekingu zlato, ruské športové dvojice im nestačili

19.2.2022 (Webnoviny.sk) – Čínski reprezentanti v krasokorčuľovaní Suej Wen-ťing a Chan Cchung sa stali víťazmi súťaže športových dvojíc na ZOH 2022 v čínskom Pekingu.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu

Už v piatok prekonali vlastné svetové maximum za krátky program a napriek menším chybičkám vo voľnom programe su udržali na čele hodnotenia a súčtom 239,88 bodu o nepatrných šesť stotín prekonal svetový rekord. Dvojnásobní majstri sveta sa na najvyššiu pozíciu posunuli po zisku striebra v Pjongčangu 2018.

Poradie Rusov sa nezmenilo

Ďalšie tri stupienky obsadili Rusi, ich poradie sa v sobotu v porovnaní s piatkom nezmenilo. Striebro získali Jevgenija Tarasovová s Vladimirom Morozovom, ktorí za Číňanmi zaostali o 68 stotín bodu.

Bronz si vyjazdili Anastasia Mišinová s Alexandrom Galliamovom, tí na striebro stratili 1,54 bodu. Nepopulárna štvrtá priečka zostala pre Alexandru Bojkovovú s Dmitrjom Kozlovským, ktorý na medailu už výrazne stratili.

Môže nastať posun

V krasokorčuľovaní boli na ZOH 2022 najúspešnejší reprezentanti Ruského olympijského výboru (ROC), ktorí ovládli tímovú súťaž a okrem toho získali ešte jedno zlato, tri striebra a jeden bronz. Cenné kovy brali korčuliari piatich krajín, okrem Ruska a Číny aj športovci z USA, Francúzska a Japonska.

Stále však môže prísť k posunu, pretože súčasťou tímu ROC bola 15-ročná Kamila Valijevová, u ktorej test z decembra 2021 odhalil zakázanú látku. Až dôkladné vyšetrovanie v najbližších týždňoch či mesiacoch ukáže, či Rusi neprídu o zlato v tímovej súťaži. V takom prípade by sa víťazmi stali Američania pred Japoncami a Kanaďanmi.

Viac k témam: Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk – Čínski krasokorčuliari získali v Pekingu zlato, ruské športové dvojice im nestačili © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie