Home BLOG ŠPORT Slovenskí hokejisti po návrate z Pekingu oslávia bronz, s fanúšikmi sa stretnú...

Slovenskí hokejisti po návrate z Pekingu oslávia bronz, s fanúšikmi sa stretnú v uliciach Bratislavy

22.2.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 22. februára 2022, 10:32

Slovenská hokejová reprezentácia sa po zisku bronz na ZOH 2022 v čínskom Pekingu vráti na Slovensko v utorok 22. februára a v Bratislave sa uskutoční slávnostné privítanie národného tímu.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu

„V diskusii s Úradom verejného zdravotníctva SR sa podarilo nájsť spôsob, ako takúto akciu zorganizovať v rámci aktuálne platných opatrení,“ informuje Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) na svojom webe.

Okružná jazda mestom aj oslavy

Oslavy sa pre fanúšikov začnú v utorok 22.2. popoludní, kedy príde na rad okružná jazda kabrioautobusu s hráčmi ulicami hlavného mesta, ktorá sa zakončí oslavami na pódiu na bratislavskom Námestí SNP.

„V tejto súvislosti žiadame všetkých fanúšikov, ktorí sa chystajú prísť a zažiť historické chvíle, aby mali počas podujatia nasadené respirátory a svojím správaním minimalizovali riziko nákazy koronavírusom,“ upozornil zväz.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Hokej na ZOH 2022 v Pekingu (zápas o bronzové medaily): Švédsko – Slovensko (fotografie)

O úspech sa chcú podeliť s fanúšikmi

„Dosiahli sme historický úspech a o radosť z neho sa chceme podeliť s našimi fanúšikmi, ktorí naň dlho čakali. V spolupráci s úradmi a ďalšími zložkami vyvíjame maximálne úsilie, aby sme oslavy mohli zorganizovať. Chlapci sa na Slovensko veľmi tešia,“ povedal prezident SZĽH a generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Trasa kabriobusu je už známa

Z dôvodu príchodu slovenských bronzových hokejistov zo ZOH v Pekingu môže prísť popoludní v centre Bratislavy k obmedzeniu dopravy. Hlavné mesto na to upozorňuje na sociálnej sieti.

Trasa kabriobusu s hokejistami začne o 15:30 pred hotelom Double Tree by Hilton a skončí zhruba o 16:30 na Námestí SNP, kde sa bude konať hlavný program osláv. Mesto odporúča využiť na dopravu do centra električky.

„Rešpektujte platné protipandemické opatrenia, organizátorov a aj pokyny mestských policajtov, ktorí budú na mieste dohliadať na dodržiavanie verejného poriadku,“ vyzýva magistrát.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Pripravené sú aj náhradné trasy MHD

Vodičom, ktorí využívajú parkovacie miesta na námestí alebo v jeho okolí, odporúčajú zvážiť odjazd s vozidlami ešte pred začatím podujatia.

„V prípade veľkého záujmu fanúšikov môže prísť k pozastaveniu premávky električiek cez Námestie SNP,“ konštatuje mesto s tým, že Dopravný podnik Bratislava (DPB) pripravil náhradné trasy liniek mestskej hromadnej dopravy.

„Ak takáto situácia nastane, aktuálne informácie nájdete na webových stránkach DPB, sociálnych sieťach a outdoorových svetelných tabuliach,“ dodáva mesto.

Viac k témam: Hokej na ZOH 2022 v Pekingu, Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí hokejisti po návrate z Pekingu oslávia bronz, s fanúšikmi sa stretnú v uliciach Bratislavy © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version