EÚ udrie na Rusko ďalšími sankciami. Von der Leyenová predstaví plán, ako zlomiť Putinovi „väz“

7.3.2022 (Webnoviny.sk) – Európska únia pripravuje ďalšie sankcie voči Rusku pre „neohľaduplnosť Kremľa“ voči ukrajinským civilistom vrátane žien a detí. Ako referuje spravodajský web CNN, v pondelok to uviedla predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Samozrejme, budeme diskutovať o situácii na Ukrajine, o krutej vojne vedenej Putinom,“ povedala Von der Leyenová po svojom prejave v Bruseli pred stretnutím s talianskym premiérom Mariom Draghim. Dodala, že budú diskutovať aj o „novom balíku presadzovania práva“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Mali sme už tri balíky tvrdých sankcií, ale teraz sa musíme uistiť, že neexistujú žiadne medzery a že účinok sankcií bude maximalizovaný,“ skonštatovala Von der Leyenová. Podľa nej sú doterajšie sankcie účinné. „Už teraz vidíme turbulencie v ruskej ekonomike smerom nadol,“ podotkla.

Von der Leyenová tiež povedala, že EÚ sa musí „zbaviť závislosti od ruského plynu, ropy a uhlia“ a v utorok predstaví návrhy spôsobov, ako môže blok diverzifikovať svoje dodávky energie mimo Ruska.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, vojenská invázia, Zemný plyn
Zdroj: Webnoviny.sk – EÚ udrie na Rusko ďalšími sankciami. Von der Leyenová predstaví plán, ako zlomiť Putinovi „väz“ © SITA Všetky práva vyhradené.