Falošný pracovník banky a policajt okradli dôchodkyňu, ženu pripravili o 3-tisíc eur

7.2.2022 (Webnoviny.sk) – Falošný zamestnanec banky pripravil dôchodkyňu z Bratislavy o tritisíc eur. Ako informuje bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti, obeťou podvodníka sa stala 73-ročná žena.

Žena naletela podvodníkovi

Páchateľ ju najprv telefonicky kontaktoval a predstavil sa ako policajt. Upozornil ju, že sa jej niekto snaží napadnúť bankový účet. Následne ju kontaktoval ďalší muž, ktorý sa predstavil ako zamestnanec banky, s tým, že sa jej niekto nabúral do bankového účtu.

„Aby neprišla o peniaze, poradil jej, aby sa prihlásila do internetbankingu a zaslala 5-tisíc eur na účet riaditeľa banky,” uviedla polícia.

Polícia vyzýva k ostražitosti

Podľa pokynov volajúceho žena vykonala dve transakcie zo svojho účtu. V prvej transakcii previedla na účet neznámej osoby 3-tisíc eur a v druhej ďalších 2-tisíc eur.

Táto transakcia bola následne zablokovaná. Neznámy páchateľ spôsobil poškodenej škodu vo výške 3-tisíc eur. Bratislavská krajská polícia vyzýva občanov, aby neznámym osobám neposkytovali prihlasovacie údaje k svojim bankovým účtom ani službám.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Dôchodca, Krádež, Podvod
Zdroj: Webnoviny.sk – Falošný pracovník banky a policajt okradli dôchodkyňu, ženu pripravili o 3-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.