Heger odsúdil kroky Ruska uznať Doneck a Luhansk, zároveň ocenil rozvážny postoj Ukrajiny

0
Heger odsúdil kroky Ruska uznať Doneck a Luhansk, zároveň ocenil rozvážny postoj Ukrajiny

22.2.2022 (Webnoviny.sk) – Premiér Eduard Heger (OĽaNO) odsudzuje uznanie separatistických entít Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky zo strany Ruskej federácie. Tento krok označil len za podporu ďalšieho násilia a nenávisti. Vyhlásil to vo svojom profile na sociálnej sieti.

Ruská zámienka na inváziu

Heger doplnil, že je z rozhodnutia ruského prezidenta Vladimira Putina hlboko pobúrený. Dodáva, že následkami tohto kroku budú trpieť obyčajní ľudia.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Vážim si rozvážny postoj Ukrajiny, ktorá sa snaží nedávať ruskému imperializmu zámienku na inváziu. Tým chráni životy nielen Ukrajincov, ale aj Rusov,“ skonštatoval.

Uznanie separatistických republík

Putin sa v pondelok (21. februára) rozhodol uznať nezávislosť samozvanej Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky, ktoré sa nachádzajú vo východnej časti ukrajinského územia a kontrolujú ich proruskí separatisti.

Kremeľ to oznámil vo vyhlásení, na ktoré sa odvoláva spravodajský portál BBC. Putin podľa vyhlásenia povedal lídrom Francúzska a Nemecka, že má v úmysle podpísať dekrét, ktorý regióny uznáva ako nezávislé štáty.

V utorok od 15.30 mimoriadne zasadne aj Bezpečnostná rada SR a hlavnou témou bude situácia na Ukrajine

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Premiér Slovenskej republiky, Proruskí separatisti, rusko-ukrajinský konflikt, suverenita, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger odsúdil kroky Ruska uznať Doneck a Luhansk, zároveň ocenil rozvážny postoj Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu