Jaroslav Naď a americký minister obrany Lloyd Austin III spolu rokovali v Pentagone

0
Jaroslav Naď a americký minister obrany Lloyd Austin III spolu rokovali v Pentagone

28.10.2021 (Webnoviny.sk) –
Ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽaNO) prijal v Pentagone americký minister obrany Lloyd Austin III. Ministri ocenili spoluprácu oboch krajín v misii v Afganistane či pri modernizácii Ozbrojených sil SR (OS SR).

Boj proti pandémii COVID-19

Obaja partneri sa stretli aj minulý týždeň na samite v Bruseli. Austin doplnil, že oba štáty spolupracujú v boji s pandémiou ochorenia COVID-19 aj pri boji s hybridnými hrozbami.
„Predovšetkým chcem poďakovať Slovensku za jeho príspevok v misii v Afganistane. Vždy budeme vďační slovenským vojakom, ktorí bojovali a zomreli po našom boku,“ uviedol americký minister, ktorý vyzdvihol aj pomoc Slovenska pri evakuácii ľudí z Afganistanu.

Nákup stíhacích lietadiel F-16

Zdôraznil tiež, že Slovensko navyšuje obranné výdavky a modernizuje svoju armádu. V tejto súvislosti spomenul nákup stíhacích lietadiel F-16.
„Sme partneri, priatelia a spojenci. Táto kooperácia medzi našimi krajinami je dlhá,“ povedal Naď na úvod stretnutia a dodal, že Spojené štáty americké boli kľúčovým partnerom pri vstupe Slovenska do NATO a pri modernizácii OS SR.
„Jednou z hlavných priorít Slovenska je posilniť celovládny prístup v boji s hybridnými hrozbami vrátane kyberbezpečnosti, špionáže, boja proti falošným správam a v ďalších oblastiach. Tešíme sa na prehĺbenie konzultácií so Spojenými štátmi americkými v tejto kľúčovej oblasti,“ informoval Naď ministra Austina.

Viac k témam: Minister obrany SR, Pentagon
Zdroj: Webnoviny.sk – Jaroslav Naď a americký minister obrany Lloyd Austin III spolu rokovali v Pentagone © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu