Domov Správy Slovensko Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra vyhlásil výberové konanie na riaditeľa

Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra vyhlásil výberové konanie na riaditeľa

18.7.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská akadémia vied (SAV) vyhlásila výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa Jazykovedného ústavu Ľudovíta Štúra (JUĽŠ) SAV.

Ako informovala JUĽŠ SAV na svojej stránke, záujemcovia môžu svoje prihlášky posielať do 27. júla na adresu personálneho referátu SAV.

Požiadavky na kandidáta

Od kandidáta sa požaduje, aby bol buď samostatným vedeckým pracovníkom, alebo mal titul docent s odbornou a vedeckou praxou minimálne desať rokov. V prípade kandidátov-cudzincov je kvalifikačný predpokladom akademický titul PhD., alebo jeho ekvivalent.

Jeho odborná a vedecká prax by mala byť tiež viac ako desaťročná. Tiež sa od neho vyžaduje znalosť slovenského jazyka, a to v rozsahu potrebnom pre výkon funkcie na Slovensku.

Výskum slovenského jazyka

JUĽŠ SAV vznikol v roku 1943 a svoj súčasný názov nesie od roku 1966. Jeho výskum tvoria aj teoretické otázky všeobecnej jazykovedy, jazykovej kultúry, odbornej terminológie a onomastiky, teda náuke o vlastných menách.

Výsledky výskumu následne aplikuje pri tvorbe kodifikačných príručiek, pri tvorbe aj ustaľovaní odbornej terminológie či pri štandardizácii geografického názvoslovia.

Jazykovedný ústav je hlavným vedeckým pracoviskom na Slovensku, ktoré sa zameriava na základný výskum slovenského národného jazyka. V súčasnosti vedie ústav Gabriela Múcsková.

Viac k témam: riaditeľ
Zdroj: Webnoviny.sk – Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra vyhlásil výberové konanie na riaditeľa © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version