Johnson už dostal správu z vyšetrovania, niektoré zistenia o vládnych večierkoch sa však nesmú dostať von

0
Johnson už dostal správu z vyšetrovania, niektoré zistenia o vládnych večierkoch sa však nesmú dostať von

31.1.2022 (Webnoviny.sk) – Britský premiér Boris Johnson dostal správu z vyšetrovania večierkov britskej vlády počas lockdownu.

Úrad vlády v pondelok oznámil, že druhá stála tajomníčka úradu vlády Sue Grayová „poskytla premiérovi aktuálne informácie o svojom vyšetrovaní“. Správu podľa úradu zverejnia a Johnson o jej obsahu ešte v pondelok informuje parlament.

Niektoré udalosti vyšetruje aj polícia

Niektoré zistenia z Grayovej vyšetrovania však zostanú zadržané, pretože sa týkajú udalostí, ktoré vyšetruje aj polícia. Či po ukončení policajného vyšetrovania zverejnia kompletné zistenia tajomníčky, ktorá sa venovala takmer 20 zhromaždeniam, nie je známe.

Treba počkať na výsledky vyšetrovania

Obvinenia, že Johnson a jeho zamestnanci nedodržali pandemické obmedzenia vyvolali verejné pobúrenie a výzvy na Johnsonovu rezignáciu dokonca aj z radov jeho Konzervatívnej strany.

Premiér poprel akékoľvek previnenie a vyhlásil, že nemá v úmysle odstúpiť. Vyzval pritom kritikov, aby počkali na závery vyšetrovania Grayovej.

Viac k témam: Koronavírus, Lockdown, Pandémia, Pandemické opatrenia, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Johnson už dostal správu z vyšetrovania, niektoré zistenia o vládnych večierkoch sa však nesmú dostať von © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu