Košičana, ktorý zrazil policajta a unikal pred hliadkou, obvinili z útoku na verejného činiteľa

0
Košičana, ktorý zrazil policajta a unikal pred hliadkou, obvinili z útoku na verejného činiteľa

18.3.2021 (Webnoviny.sk) – Košičana, ktorý 5. marca zrazil policajta a následne unikal policajnej hliadke, obvinil vyšetrovateľ zo zločinu útoku na verejného činiteľa. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri roky až osem rokov. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová.

Vodič Fiatu 500 nereagoval 5. marca vo večerných hodinách na výzvy zasahujúcich hliadok, s vozidlom unikal, a keďže hrozilo, že svojou bezohľadnou jazdou môže spôsobiť vážnu dopravnú nehodu, jeden z policajtov dvoma výstrelmi prestrelil unikajúcemu vozidlu pneumatiku.

Až po opakovaných výzvach policajtov muž vystúpil z auta, kládol však aktívny odpor, kopal do zasahujúcich policajtov a snažil sa im vytrhnúť, preto ho policajti použitím donucovacích prostriedkov spacifikovali. Policajt, do ktorého s vozidlom narazil, utrpel podľa predbežnej lekárskej správy zranenia s dobou liečenia viac ako 14 dní.

Viac k témam: policajná naháňačka, zrážka auta s chodcom
Zdroj: Webnoviny.sk – Košičana, ktorý zrazil policajta a unikal pred hliadkou, obvinili z útoku na verejného činiteľa © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu