Kusenda sa bude uchádzať o post predsedu Nitrianskeho kraja, do volieb pôjde ako občiansky kandidát

28.2.2022 (Webnoviny.sk) – O post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja sa bude v tohtoročných voľbách uchádzať Martin Kusenda, riaditeľ Starého divadla Karola Spišáka v Nitre. Do volieb pôjde ako občiansky kandidát. Informoval o tom na sociálnej sieti.

Pôvodne mal svoju kandidatúru oznámiť v pondelok na tlačovej besede, ktorá sa však nekonala. Kusenda oznámil, že dal prednosť pomoci na hraniciach s Ukrajinou, konkrétne na hraničnom priechode vo Vyšnom Nemeckom.

O post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja sa v jesenných voľbách bude uchádzať aj viceprimátor Nitry a podpredseda strany Šanca Daniel Balko. Do volieb pôjde ako spoločný kandidát politických strán Spolu, Šanca, ODS a Demokratická strana.

Záujem zabojovať o post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja pre agentúru SITA potvrdil aj poslanec Národnej rady SR za Smer-SD Marián Kéry.

Krajská rada Kresťanskodemokratického hnutia navrhuje za kandidátku na nitriansku županku Martinu Holečkovú, terajšiu krajskú poslankyňu.

Zdroj: Webnoviny.sk – Kusenda sa bude uchádzať o post predsedu Nitrianskeho kraja, do volieb pôjde ako občiansky kandidát © SITA Všetky práva vyhradené.