Masaker v Buči by mal otvoriť oči všetkým Slovákom, ktorí odmietajú fakty o ruských vojnových zločinoch

Oceňovanie a vyznamenanie od ruského prezidenta Vladimira Putina pre ruskú 64. motostreleckú brigádu, ktorá sa mala dopustiť vojnových zločinov v ukrajinskom meste Buča, musí otvoriť oči aj tým Slovákom, ktorí doteraz ruskú genocídu nepochopili. Skonštatoval to poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec (KDH/EPP).

Vladimír Putin žije vo vlastne logike: Myslí si, že vojnu vyhráva

Štefanca, ktorý ako europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane mesto Buča navštívil, toto rozhodnutie Ruska šokovalo.

Táto kultúra smrti musí byť porazená kultúrou života. V Buči som osobne videl mučených a masové hroby. Nebol tam ani jediný vojenský objekt a napriek tomu tam od prvého dňa ruskí okupanti strieľali, mučili civilistov a bombardovali ľuďom domovy,“ povedal. Doplnil, že podobné konanie, ktoré spôsobuje utrpenie nevinných, si vyžaduje spravodlivý trest a nie vyznamenanie.

Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok (18. apríla) vyznamenal príslušníkov brigády, ktorá operovala v meste Buča neďaleko Kyjeva.

Práve v tomto meste boli po odsune ruských vojsk nájdené desiatky mŕtvych Ukrajincov na uliciach, v masových hroboch či v pivniciach rodinných domov.

Zdroj: Webnoviny.sk – Masaker v Buči by mal otvoriť oči všetkým Slovákom, ktorí odmietajú fakty o ruských vojnových zločinoch © SITA Všetky práva vyhradené.