Kotleba sa na rokovanie parlamentu nedostal, podľa Grendela ide o prejav zúfalstva (video)

26.4.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 26. apríla, 13:38

Idem do roboty, ideme to vyskúšať. Pred parlamentom to vyhlásil predseda strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) a bývalý poslanec Marian Kotleba. O mandát poslanca prišiel právoplatným odsúdením Najvyšším súdom SR. Kotleba sa napokon do parlamentu nedostal, a to ani ako návšteva. Neposkytol totiž doklady, aby ho mohli na recepcii zapísať ako návštevníka.

Kotleba tvrdil, že mu neprišlo žiadne rozhodnutie o zániku mandátu poslanca. „O mandát sa dá prísť vtedy, keď o tom rozhodne štátna volebná komisia alebo ústavný súd v zmysle ústavy,“ namietal.

Prejav zúfalstva

Zákony platia pre všetkých – jeden z obľúbených sloganov Kotlebu. Ale keď sa to začne týkať jeho, zrazu to neplatí. V utorok to bude z jeho strany ukážka toho, že zákony platia pre všetkých, len pre Mariana Kotlebu nie. Na sociálnej sieti to napísal podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO).

„Hecovať ľudí proti ,systému ‘ za to, že Národná rada SR bude dbať na dodržiavanie Ústavy SR ako najvyššieho zákona v štáte, je prejav zúfalstva človeka, ktorý odmieta niesť zodpovednosť za svoje skutky a v záujme preferencií svojej strany je ochotný otvorene porušiť svoje vlastné deklarované zásady o rovnosti pred zákonom,“ uviedol Grendel.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Kotleba dostal trest šesť mesiacov

Najvyšší súd SR Kotlebu 5. apríla právoplatne uznal za vinného v kauze odovzdávania šekov s nacistickou symbolikou.

Súd mu uložil trest šesť mesiacov s podmienečným odkladom na jeden rok a šesť mesiacov. Mandát poslanca podľa Ústavy SR zaniká dňom nadobudnutia právoplatnosti rozsudku, ktorým bol poslanec odsúdený za úmyselný trestný čin.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Predseda strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko, Rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Kotleba sa na rokovanie parlamentu nedostal, podľa Grendela ide o prejav zúfalstva (video) © SITA Všetky práva vyhradené.