Mesto Martin chce na mieste bývalej materskej školy postaviť nové centrum sociálnych služieb

15.7.2021 (Webnoviny.sk) – Martinská samospráva sa pokúsi získať úverové zdroje zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) na výstavbu nového centra sociálnych služieb (CSS) v mestskej časti Podháj. Investíciu v hodnote 3,3 milióna eur mieni financovať kombináciou úveru zo ŠFRB a vlastných zdrojov.

Predloženie žiadosti o úverovú podporu schválili martinskí poslanci na štvrtkovom rokovaní mestského zastupiteľstva.

Nové CSS by malo vyrásť na mieste bývalej materskej školy. „Mesto plánuje postaviť ubytovacie zariadenie, v ktorom bude poskytovaná celoročná, týždenná alebo denná forma sociálnej služby pre fyzické osoby odkázané na pomoc inej fyzickej osoby a pre fyzické osoby, ktoré dovŕšili dôchodkový vek. Kapacita zariadenia bude 40 lôžok,” priblížila zámer radnice hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová.

V budove bude tiež zariadenie opatrovateľskej služby pre plnoleté fyzické osoby odkázané na pomoc inej fyzickej osoby s kapacitou 10 lôžok a taktiež denný stacionár.

Práve na budovanie stacionáru bude môcť radnica využiť len vlastné finančné zdroje, na zvyšok investície môže žiadať úverové zdroje zo ŠFRB. Známy je už aj dodávateľ stavby, ktorým je bratislavská firma Sytiq.

Viac k témam: centrum sociálnych služieb
Zdroj: Webnoviny.sk – Mesto Martin chce na mieste bývalej materskej školy postaviť nové centrum sociálnych služieb © SITA Všetky práva vyhradené.