Minister Sulík bol na kluboch OĽaNO aj Sme rodina a teší sa do parlamentu na svoje odvolávanie

0
Minister Sulík bol na kluboch OĽaNO aj Sme rodina a teší sa do parlamentu na svoje odvolávanie

25.10.2021 (Webnoviny.sk) – Minister hospodárstva Richard Sulík sa teší na mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR, kde mu budú poslanci vyjadrovať dôveru.

Opoziční poslanci ho chcú z funkcie ministra odvolať aj pre zdražovanie energií. „Teším sa preto, lebo už bola mimoriadna schôdza k energiám. Tá téma je príliš komplexná. Budem môcť všetko k tomu povedať, čo je potrebné. Môžem reagovať na to, čo Robert Fico napísal do toho odôvodnenia na moje odvolávanie,“ povedal v relácii Braňa Závodského v rádiu Expres.

Minister hospodárstva počíta s tým, že mu poslanci vyjadria dôveru. „Ja vám teraz neviem povedať, kto bude jednotlivo ako hlasovať, ale nerátam s tým, že budem odvolaný. Bol som na klube OĽaNO a na klube Sme rodina. Mám taký pocit, že odvolaný nebudem. Napriek tomu nechcem situáciu podceniť a poctivo sa na svoje odvolávanie pripravujem,“ dodal Sulík.

Opoziční poslanci, najmä zo strany Smer-SD, chcú odvolať Sulíka nielen pre zdražovanie energií. Podľa nich minister taktiež nezvládol prípravu a otvorenie slovenského pavilónu na svetovej výstave EXPO, čím podľa nich spôsobil medzinárodnú blamáž. Taktiež sa opozičným poslancom nepáčia údajné urážky ľudí na Slovensku vyhláseniami ministra Sulíka, že treba zrušiť úrady práce. Poslancom sa nepáči ani fakt, že nominant strany SaS na čele Slovenskej pošty údajne korumpuje “najznámejšieho kajúcnika“.

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Minister hospodárstva SR, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Sulík bol na kluboch OĽaNO aj Sme rodina a teší sa do parlamentu na svoje odvolávanie © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu