Ministerka Milanová bola roky v kontakte s bývalým SIS-károm Tóthom. Hlas-SD je zvedavá, ako zareaguje Matovič

0
Ministerka Milanová bola roky v kontakte s bývalým SIS-károm Tóthom. Hlas-SD je zvedavá, ako zareaguje Matovič

11.1.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽaNO) mala podľa opozičnej strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) zo svojej funkcie dávno odstúpiť. Hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková v tlačovej správe zdôvodnila, že ľudia zo všetkých oblastí kultúry sa pre Milanovú stali jednou z najviac ekonomicky postihnutých skupín obetí pandémie.

Zároveň je strana zvedavá, či predseda vládnej strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič vyzve Milanovú k odchodu pre blízku spoluprácu s bývalým príslušníkom Slovenskej informačnej služby Petrom Tóthom.

Reagovali tak na denník Nový Čas, ktorý ako prvý informoval o uniknutých správach medzi Milanovou a týmto blízkym spolupracovníkom Mariana Kočnera. Z mailovej komunikácie vyplýva, že ministerka bola v kontakte s exnovinárom aj po tom, čo začala spolupracovať s OĽaNO.

Medveď Macíková podotkla, že za normálnych okolností by sa dala považovať komunikácia za súkromnú vec politicky ambicióznej osoby, avšak líder OĽaNO podľa nich žiadal všetkých, ktorí sa objavili v komunikácii s Alenou Zsuzsovou, aby odišli z verejného života.

Viac k témam: Demisia, Ekonomické dopady koronavírusu, Kultúra
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerka Milanová bola roky v kontakte s bývalým SIS-károm Tóthom. Hlas-SD je zvedavá, ako zareaguje Matovič © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie