Mnohé zákony sa pre chýbajúcich poslancov prepadávajú na koniec schôdze, podľa Šipoša ich treba ešte dorokovať

0
Mnohé zákony sa pre chýbajúcich poslancov prepadávajú na koniec schôdze, podľa Šipoša ich treba ešte dorokovať

11.2.2022 (Webnoviny.sk) – Hodinová prestávka alebo aj zrušenie rokovacieho dňa sú situácie, ktoré sa objavili v Národnej rade SR na aktuálnej schôdzi poslaneckého pléna.

V rokovacej sále zvyknú chýbať poslanci, ktorí mali predkladať svoj návrh zákona. Ak nie sú prítomní, tak takýto bod sa prepadne na koniec programu schôdze.

Líder najsilnejšieho vládneho klubu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš agentúre SITA povedal, že dôvodom je napríklad skutočnosť, že sa ešte neskončili interné rokovania o zákonoch, ktoré poslanci predkladajú.

„Súvisí to s tým, že máme omikron. Potrebujeme, aby bol prítomný dostatočný počet poslancov a zákony prechádzali. Na druhej strane, je potrebné dorokovať napríklad o niektorých pozmeňujúcich návrhoch zákonov a následne o nich rokovať v pléne parlamentu,“ priblížil Šipoš.

Minulý týždeň v piatok 4. februára sa v pléne nerokovalo. Väčšina bodov programu sa pre neprítomnosť poslancov presunula na záver schôdze. Vo štvrtok 10. februára pre neprítomnosť poslancov, ktorí mali predkladať svoje body, sa rokovanie odložilo o hodinu.

Viac k témam: omikron, Rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Mnohé zákony sa pre chýbajúcich poslancov prepadávajú na koniec schôdze, podľa Šipoša ich treba ešte dorokovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu