Mokošová a Malenovský zložili olympijský sľub do rúk prezidentky, Čaputová zaželala slovenským športovcom veľa úspechov (foto)

14.7.2021 (Webnoviny.sk) – Sľub do rúk prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej v stredu predpoludním zložili zástupcovia výprav SR na olympijské a paralympijské hry v japonskom Tokiu. Za olympionikov sľub zložila športová gymnastka Barbora Mokošová, za paralympionikov reprezentant parastreľbe Radoslav Malenovský.

OH sú v Japonsku na programe od 23. júla do 8. augusta, PH od 24. augusta do 5. septembra. Pôvodne sa obe akcie mali konať už v lete 2020, no pandémia koronavírusu spôsobila ich odklad o jeden rok.

Šport spája a motivuje

“V uplynulých týždňoch a mesiacoch som sa často stretával s otázkou, či má význam ich v tejto ťažkej dobe organizovať. Šport však ľudí spája, zjednocuje a motivuje. Verím, že naši športovci dokážu, že vedia bojovať a športovými výsledkami spravia radosť fanúšikom,” povedal v príhovore prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Anton Siekel.

Členovia výprav, športovci aj ich realizačné tímy, si z rúk prezidentky SR prevzali menovacie dekréty a od prezidenta SOŠV účastnícke odznaky.

Najväčší sviatok športu

Mokošová a Malenovský v mene všetkých športovcov sľúbili dodržiavanie pravidiel v duchu inklúzie a rovnosti. “Robíme to pre česť našich tímov, aby sme vďaka športu urobili svet lepším,” povedali.

“Olympijské a paralympijské hry sú najväčším sviatkom športu, pretože stelesňujú jeho najvyššie ideály. Aj tieto určite prinesú obdivuhodné výkon a svetové či olympijské rekordy. Doma budeme vaše úsilie prajne sledovať a držať palce, aby ste podali čo najlepšie výkony. Želám Vám veľa úspechov a prajem Vám, aby ste sa vracali s pocitom, že ste pre svoj úspech a dobrú reprezentáciu Slovenska urobili všetko, čo bolo vo vašich silách. Ak sa tak stane, v našich očiach budete všetci víťazi,” zaznelo z úst prezidentky SR Zuzany Čaputovej.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk – Mokošová a Malenovský zložili olympijský sľub do rúk prezidentky, Čaputová zaželala slovenským športovcom veľa úspechov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.