Najdhší beh ukázal ľudskú tvár Slovenska. Od Tatier k Dunaju žijú dobrí ľudia, bežcom v horúcom počasí nezištne pomáhali dokonca aj o jednej v noci

18.8.2021 (Webnoviny.sk) – Beh od Tatier k Dunaju so svojimi 345 kilometrami už tradične patrí k vrcholom bežeckej sezóny na Slovensku. Jednotlivé úseky od Jasnej do Bratislavy vedú asfaltovými cestami, lesmi, poliami, horským priechodom a poriadne preveria kondíciu a pevnú vôľu bežcov. O to, aby beh fyzicky zvládli, sa jednej 9-člennej štafete postarala spoločnosť Boiron, ktorá ju vybavila balíčkom prvej pomoci pre športovcov v exteriéri. Ako sa ukázalo, podpore bežcov sa priehrštím dostalo aj od miestnych obyvateľov.

„Viac ako dva dni bez spánku, 36,5 kilometra v nohách, a to v horúcom počasí. Počas mojich štyroch úsekov som si toľkokrát nadávala, či mi to bolo treba, no bola som súčasťou 9-člennej úderky, ktorá sa navzájom skvele podporovala, chladila, hydratovala, rozptyľovala,“ hovorí účastníčka štafety Michaela Struhárová z Bratislavy. Istotne nezabudne na Trnovec nad Váhom, kde jej museli členovia jej družstva na hlavu liať vodu každý kilometer, aby dokázala ísť ďalej.

Tímoví hráči zároveň po odovzdaní štafety, ktorá sa bežala dňom i nocou, ocenili balíček s produktami na rýchlu prvú pomoc pri malých nehodách, ktoré patria k športu v rozmanitom teréne. Roll-on Arnicalme s výťažkom Arniky horskej napomáhal uvoľneniu a regenerácii svalov, Dapis gél zase upokojoval podráždenú kožu po poštípaní hmyzom a na povrchové zranenia, odreniny a začervenanie kože od slnka im poslúžila dermálna masť Cicaderma.

„Ako si tak liečim pľuzgiere, premýšľam, ako jeden beh spojil množstvo ľudí, ktorí sa predtým možno ani nepoznali, a teraz si pomáhajú a makajú na spoločnom cieli. Miestni v obciach a mestách, kadiaľ viedla trať, nás povzbudzovali aj o jednej ráno, pripravili pred domom vodu, hadicu s vodou na ochladenie, alebo šli na bicykli s batohom plným fliaš s vodou a rozdávali ich bežcom. Patrí im naše veľké ďakujem,“ teší sa Michaela a verí, že o rok sa extrémneho behu zúčastní v ešte lepšej forme. Tak pre bežcov, ako aj spoločnosť Boiron, bolo cťou stať sa súčasťou krásnej myšlienky, ktorá prepája ľudí po celom Slovensku.

Informačný servis

Viac k témam: beh, Beh od Tatier k Dunaju, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Najdhší beh ukázal ľudskú tvár Slovenska. Od Tatier k Dunaju žijú dobrí ľudia, bežcom v horúcom počasí nezištne pomáhali dokonca aj o jednej v noci © SITA Všetky práva vyhradené.