Najočakávanejšie športové udalosti roka 2024

0
Najočakávanejšie športové udalosti roka 2024

Športoví priaznivci sa majú na čo tešiť. V najbližších 12 mesiacoch sa uskutočnia ďalšie vrcholové podujatia, v ktorých sa bude súperiť o kontinentálne aj celosvetové prvenstvá. O sériu medailí sa po 4 rokoch zabojuje aj na ďalšej letnej olympiáde.

ME v hádzanej mužov

Oči fanúšikov sa v zimnej sezóne neupierajú len na klziská a lyžiarske svahy. Ostré súboje sa zvádzajú aj na palubovkách. Na tých nemeckých si od 10. januára zmeria sily 24 európskych hádzanárskych reprezentácií. V 6 nemeckých mestách sa bude do 28. januára bojovať o európsky titul, ktorý obhajujú Švédi. V hre je aj vstupenka na letnú olympiádu.Ilustračné foto: www.pixabay.com – raulfc

Africký pohár národov

Kým väčšina európskych klubov ešte len začína s prípravou na jarné pokračovanie futbalovej sezóny, v Afrike sa naplno trénuje a ladí forma na najväčší športový sviatok na kontinente. Dejiskom 34. ročníka Afrického pohára národov bude Pobrežie Slonoviny. Úvodný výkop je naplánovaný na 13. januára. Víťaz dvihne trofej nad hlavu 11. februára.

Zimné olympijské hry mládeže

Od januára do februára bude prebiehať aj mládežnícka olympiáda. Ide o 4. zimné olympijské hry mládeže, ktoré začnú 19. januára v Južnej Kórei. Prvé mimoeurópske podujatie tohto druhu absolvuje 1900 mladých športovcov. Dievčatá aj chlapci budú mať rovnomerné 950-členné zastúpenie. Program, ktorý potrvá do 1. februára, zahŕňa 81 disciplín.

Super Bowl

Najsledovanejší živý prenos v USA si 11. februára pozrú milióny fanúšikov. Ďalších 65 000-70 000 divákov uvidí finále NFL naživo na štadióne Allegiant Stadium v Las Vegas, kde sa o Vince Lombardi Trophy pobijú 2 najlepšie zámorské kluby v americkom futbale. Chýbať nebude tradičné polčasové vystúpenie hviezd hudobného sveta.

MS v hokeji žien

Pestrá reprezentačná časť hokejovej sezóny štartuje už v apríli. Prvým veľkým podujatím sú MS v hokeji žien. 10 ženských reprezentácií sa postaví na ľad v 2 halách v americkom meste Utica v štáte New York od 3. apríla. Finalistky sa stretnú v záverečnom zápase 23. ročníka ženského hokejového šampionátu 14. apríla.Foto: www.pixabay.com – pride1979

MS v hokeji mužov

Súboje o medaily z MS odohrajú o pár týždňov neskôr aj muži. Slovenských fanúšikov poteší miesto konania v neďalekej Prahe a v Ostrave. Český šampionát štartuje 10. mája. Finálový zápas je na programe 26. mája. Predkrmom seniorského turnaja sú MS v hokeji do 18 rokov vo fínskych mestách Espoo a Vantaa.

EURO 2024

Necelé 3 týždne po odovzdaní zlatých medailí hokejovým šampiónom sa pozornosť fanúšikov presunie z českých hokejových arén na nemecké trávniky. V 10 nemeckých mestách sa od 14. júna do 14. júla stretne európska futbalová špička. Medzi 24 účastníkmi turnaja EURO 2024 sa objaví aj slovenská zostava.

Copa América

Futbaloví fanúšikovia budú môcť do 14. júla sledovať 90-minútové duely aj v noci. V USA sa 20. júna začne 48. ročník turnaja Copa América. O najprestížnejší regionálny futbalový titul v zámorí sa pobije 16 severoamerických, stredoamerických a juhoamerických mužstiev. USA hostí turnaj po 8 rokoch.

Letné olympijské hry

2 týždne po Copa América a EURO 2024 odštartuje najočakávanejšia športová udalosť roka. Laická aj profesionálna športová verejnosť z celého sveta sa osobne alebo prostredníctvom živých televíznych prenosov presunie do Paríža. Francúzska metropola sa 26. júla tretíkrát v histórii premení na veľkú olympijskú dedinu. 33. letná olympiáda vyvrcholí 11. augusta.Foto: www.pixabay.com – Skitterphoto

ME v hádzanej žien

Tam, kde sa športový program v roku 2024 začne, tam sa aj skončí. Koncom novembra sa oči fanúšikov opäť upriamia na palubovky. V maďarských, rakúskych a švajčiarskych arénach sa od 28. novembra odohrajú zápasy ME v hádzanej žien. Na víťazky finálového súboja čaká 15. decembra predčasný vianočný darček.

Foto na titulke: www.pixabay.com – BorgMattisson

žiadne príspevky na zobrazenie