NAKA obvinila kontroverzného youtubera Martina Daňa. Vo videu útočil na Sajfu a jeho ženu

0
NAKA obvinila kontroverzného youtubera Martina Daňa. Vo videu útočil na Sajfu a jeho ženu

20.10.2021 (Webnoviny.sk) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila youtubera Martina Daňa z výtržníctva. Ako informuje spravodajský portál Aktuality.sk, dôvodom je video, v ktorom vulgárne napádal moderátora Sajfu (Matej Cifra, pozn. SITA) a jeho manželku Veroniku Cifrovú Ostrihoňovú.

Urážlivé video musel zmazať

Video podľa portálu Martin Daňo zverejnil ešte v roku 2019, neskôr ho na základe príkazu súdu zmazal.

„Veroniku Cifrovú Ostrihoňovú napádal za jej vzhľad, o jej manželovi zasa tvrdil, že je zlatokop. Na Martina Daňa sa preto rozhodli podať trestné oznámenie,“ uvádza portál.

Youtubera obvinili už niekoľkokrát

Zároveň pripomína, že začiatkom decembra 2019 NAKA Martina Daňa obvinila z daňových podvodov. Ako konateľ niekoľkých firiem si mal totiž v priebehu rokov 2011 a 2012 neoprávnene uplatniť nárok na vrátenie DPH vo výške takmer 190-tisíc eur.

„Krátko po vznesení obvinenia ho policajti zadržali, avšak z iného dôvodu. Jeho aj Rudolfa Vaského obvinili z opakujúceho sa pokračovacieho prečinu výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva a závažnejším spôsobom konania na viacerých osobách,“ uvádzajú Aktuality.sk. Zároveň dodávajú, že Martina Daňa okrem toho obvinili aj z prečinu podnecovania.

Viac k témam: Obvinenie, Urážky, Video, Youtuber
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA obvinila kontroverzného youtubera Martina Daňa. Vo videu útočil na Sajfu a jeho ženu © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu