Noc múzeí a galérií si nenechali ujsť stovky Slovákov, ktoré múzem malo najväčší úspech?

Do tohtoročného XVII. ročníka Noci múzeí a galérií sa zapojilo vyše 100 múzeí a galérií na celom Slovensku, pričom ich osobne navštívili stovky záujemcov.

Nový rozmer

Ako v tlačovej správe informuje Slovenské národné múzeum (SNM), k najnavštevovanejším múzeám patrili Múzeum mesta Bratislavy (1 256 návštevníkov spolu v siedmych expozíciách), Prírodovedné múzeum (658), Múzeum Betliar (448), Historické múzeum (351), Múzeá v Martine (211), Slovenské technické múzeum – Múzeum dopravy (649), Slovenská národná galéria (593) alebo Slovenské centrum dizajnu (350 návštevníkov).

„Posledné dva ročníky Noci múzeí a galérií dali podujatiu nový rozmer. Z dôvodu pandémie ho podstatnou mierou posunuli do virtuálneho priestoru,” uvádza SNM. Fondové inštitúcie tak podľa SNM okrem bezprostrednej reakcie na aktuálnu krízovú situáciu v spoločnosti, rozvinuli aj nové trendy prezentácie v kultúre.

Prečítajte si: Poznáte najväčšie umelkyne v histórii?

Záštitu prevzala prezidentka

„Veríme však, že fenomén priameho kontaktu návštevníka s originálnym zbierkovým predmetom či umeleckým dielom, ktorý je vlastný práve zbierkotvorným inštitúciám, ostane aj budúcnosti v tejto oblasti ťažiskom a múzeá a galérie opäť ožijú,” dodalo SNM

Záštitu nad XVII. ročníkom Noci múzeí a galérií 2021 prevzala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

Zdroj: Webnoviny.sk – Noc múzeí a galérií sú nenechali ujsť stovky Slovákov, najnavštevovanejšie bolo Múzeum mesta Bratislavy © SITA Všetky práva vyhradené.