Okolo Katalánska vyhral stredajšiu etapu Adam Yates, Sagan sa v čele nepohyboval

24.3.2021 (Webnoviny.sk) – Brit Adam Yates z tímu Ineos Grenadiers sa stal víťazom stredajšej horskej 3. etapy na pretekoch Okolo Katalánska dlhej 203,1 km s cieľom v lyžiarskom stredisku Vallter 2000.

V záverečnom dlhom stúpaní mal najviac síl spomedzi všetkých jazdcov, podarilo sa mu tiež odraziť útok Estebana Chavesa (BikeExchange) z Kolumbie, ktorý napokon za víťazom zaostal o 13 sekúnd, tretí v stredu finišoval domáci jazdec Alejandro Valverde (Movistar) s mankom 19 sekúnd na Yatesa. O dvanásť sekúnd za Španielom prišli do cieľa Brit Geraint Thomas (Ineos Grenadiers) a Belgičan Harm Vanhoucke (Lotto Soudal).

Stredajší triumf Adama Yatesa je o to cennejší, že sa ním dostal na čelo celkovej klasifikácie a vo štvrtok bude jazdiť so zeleným dresom lídra. Vyzliekol z neho Portugalčana Joaa Almeidu (Deceuninck – Quick Step), ktorý za Britom zaostal o 47 sekúnd. Almeidu v priebežnom poradí klesol na 3. priečku s celkovým mankom 50 sekúnd, o päť sekúnd lepší je na druhej priečke Yatesov tímový kolega Austrálčan Richie Porte, ktorý v stredu skončil deviaty.

Slovenský jazdec Peter Sagan (Bora hansgrohe) sa v súlade s očakávaniami v závere etapy nepohyboval na čele pretekov, keďže sa jednalo o horský dojazd.

Viac k témam: cyklistické preteky, lyžiarske strediská
Zdroj: Webnoviny.sk – Okolo Katalánska vyhral stredajšiu etapu Adam Yates, Sagan sa v čele nepohyboval © SITA Všetky práva vyhradené.