Počet pracovných ponúk na portáli Profesie lámal v januári rekordy, v Bratislavskom kraji je najviac príležitostí v obchode

Nárast pracovných príležitostí sa neskončil a pokračuje aj v novom roku. Pracovný portál Profesia.sk nikdy v histórii neevidoval toľko ponúk ako v januári tohto roka. Išlo o 30,3-tisíca pracovných ponúk. Už vlaňajšok bol pre trh práce doteraz rekordným.

Najvyšší počet ponúk prišiel v auguste, keď firmy uverejnili viac ako 29-tisíc ponúk. Rekord z minulého leta sa však v prvom mesiaci tohto roka prekonal. Spoločnosť Profesia o tom informovala v tlačovej správe.

Najviac miest je v obchode či výrobe

Uchádzači na Slovensku majú najväčší výber pracovných príležitostí v obchode, výrobe a v informačných technológiách. Inzeráty v týchto troch odvetviach tvoria zhruba 48 percent zo všetkých ponúk. Štruktúra ponuky sa odlišuje podľa regiónov.

V Bratislavskom, Prešovskom a Banskobystrickom kraji je najviac pracovných možností v obchode. V košickom regióne uverejňujú firmy najvyšší počet inzerátov v informačných technológiách a na zvyšku Slovenska majú uchádzači k dispozícii najviac možností na prácu vo výrobe.

Ponuky aj bez potrebnej maturity

Najväčšia časť z januárových ponúk práce vyžadovala maturitu. Išlo až o 49 percent. Na druhom mieste bolo stredoškolské vzdelanie bez maturity, ktoré bolo požadované v približne 28 percentách inzerátov.

Spomedzi pracovných príležitostí, ktoré sú vhodné pre uchádzačov so stredoškolským vzdelaním, išlo najčastejšie o ponuky práce na administratívnych pracovníkov a pracovníčky, operátorov výroby a predavačov či predavačky. Najviac ponúk, ktoré požadujú vysokoškolské vzdelanie, sa týka pozícií programátor, administratívny pracovník či finančný analytik.

Zdroj: Webnoviny.sk – Počet pracovných ponúk na portáli Profesie lámal v januári rekordy, v Bratislavskom kraji je najviac príležitostí v obchode © SITA Všetky práva vyhradené.