Prívalové dažde zaplavili domy aj metro v Londýne, nemocnice nemôžu prijať pacientov pre povodeň

26.7.2021 (Webnoviny.sk) – Londýnčania upratujú po nedeľňajších prívalových dažďoch. Tie do britskej metropoly priniesli povodne, ktoré zaplavili domy, cesty, niekoľko vlakových staníc či dve nemocnice.

Meteorologická služba Met Office informovala, že v nedeľu popoludní v centrálnom Londýne napadalo 41,6 centimetra zrážok. Pondelok je menej upršaný, ale Úrad pre životné prostredie informoval, že v juhovýchodnom Anglicku zostávajú v platnosti štyri povodňové výstrahy.

Dve londýnske nemocnice požiadali pacientov, aby k nim nechodili na pohotovosť, pretože ich prevádzky narušili povodne. Londýnsky dopravný podnik informoval, že pre veľkú vodu je zatvorených osem staníc metra, vrátane nadzemnej stanice Pudding Mill Lane.

Obyvatelia niektorých častí Londýna čelia následkom povodní s vedrami, metlami i drevenými doskami, ktorými si vytvárajú domáce zábrany proti vode, keďže odtoky sú preplnené.

Viac k témam: dažde, prívalové dažde, záplava
Zdroj: Webnoviny.sk – Prívalové dažde zaplavili domy aj metro v Londýne, nemocnice nemôžu prijať pacientov pre povodeň © SITA Všetky práva vyhradené.