Rakúska polícia objavila migrantov ukrytých v drevenom boxe pripevnenom k spodnej časti nákladiaka

9.2.2022 (Webnoviny.sk) – V Rakúsku objavili osem migrantov v ohrození života ukrytých v úzkom drevenom boxe z paliet pripevnenom k spodnej časti nákladného auta.

Ako informovala v stredu rakúska polícia, migrantov pochádzajúcich z Turecka previezli z Rumunska cez Maďarsko do Rakúska.

Hodiny dýchali výfukové plyny

Viacerí z nich počas boli podchladení a niektorí upadli do bezvedomia po tom, ako boli niekoľko hodín vystavení výfukovým plynom.

Vodiča nákladného auta, 39-ročného Turka, zatkli, uviedla ďalej polícia. Zadržaný bol aj jeho 56-ročný turecký komplic. Ďalšie podrobnosti o prevádzačoch ani o migrantoch úrady nezverejnili.

Prepašoval štyridsať migrantov

Rakúski vyšetrovatelia objavili migrantov a zatkli vodiča už minulý mesiac na diaľničnom odpočívadle pri Schwechate juhovýchodne od Viedne po upozornení zo strany nemeckých kolegov, ktorí však informácie o udalosti zverejnili až v stredu.

Komplica zatkli v piatok v rakúskom Grazi, kde žije. Podľa rakúskych úradov sa vodič priznal, že do krajiny prepašoval až 40 migrantov. Každý z nich musel za nebezpečnú cestu zaplatiť 15 až 16-tisíc eur.

Viac k témam: Migranti, Prevádzači
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúska polícia objavila migrantov ukrytých v drevenom boxe pripevnenom k spodnej časti nákladiaka © SITA Všetky práva vyhradené.