Domov Ekonomika Rezervy Medzinárodného menového fondu sa navýšia o 650 miliárd eur, schválili ministri...

Rezervy Medzinárodného menového fondu sa navýšia o 650 miliárd eur, schválili ministri financií G20

8.4.2021 (Webnoviny.sk) – Ministri financií hlavných ekonomík sveta schválili návrh na zvýšenie rezerv Medzinárodného menového fondu (MMF) o 650 miliárd dolárov, ktoré majú poslúžiť na podporu zraniteľných ekonomík zápasiacich s pandémiou koronavírusu.

Organizácia G20 združujúca 20 veľkých priemyselných krajín zároveň v stredu vydala spoločné vyhlásenie, v ktorom oznámila schválenie šesťmesačného moratória na splátky dlhu 73 najchudobnejších štátov sveta. Predlžuje sa tak moratórium, ktoré začalo platiť už vlani. Po predĺžení potrvá do konca tohto roka.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Návrh na zvýšenie rezerv MMF sa podarilo presadiť po tom, ako ho podporila administratíva amerického prezidenta Joea Bidena. Rezervy menového fondu sú známe ako Zvláštne práva čerpania (SDR) a predstavujú aktíva, ktoré krajiny môžu použiť na zvýšenie svojich vlastných rezerv. Návrh ešte musí schváliť vedenie MMF.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, finančné rezervy
Zdroj: Webnoviny.sk – Rezervy Medzinárodného menového fondu sa navýšia o 650 miliárd eur, schválili ministri financií G20 © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version