Riaditeľka spoločnosti Alfamedica: Zviditeľnili sme potrebu venovať sa dojčeniu a napomáhať mamičkám bezbolestne dojčiť

0
Riaditeľka spoločnosti Alfamedica: Zviditeľnili sme potrebu venovať sa dojčeniu a napomáhať mamičkám bezbolestne dojčiť
pixabay.com

Čoraz častejšie sa hovorí o materskom mlieku ako o prirodzenej a nenahraditeľnej výžive pre dieťa. Mnohé z mamičiek to však nemajú pri dojčení najľahšie, je to pre ne bolestivé. Preto sme sa porozprávali s laktačnou poradkyňou a riaditeľkou spoločnosti Alfamedica, Monikou Ebertovou, ako týmto mamám efektívne pomôcť.

Ste riaditeľkou spoločnosti Alfamedica. Skúste našim čitateľkám priblížiť vašu firmu.

Spoločnosť Alfamedica vznikla na prelome rokov 2005 a 2006 na popud vyhľadávania “diery“ na trhu. My sme ju našli. Bolo nás 5 mladých ľudí, ktorí chceli skúsiť podnikať. Po roku nezdaru sa 4 členovia vzdali.

Od začiatku v roku 2005 som zapojila do podnikania svoju sestru, ktorá sa stala medicínskou reprezentantkou. Boli to veľmi náročné časy. No obe sme verili produktom, a preto sme sa nevzdali. Myslím, že sme zviditeľnili potrebu venovať sa dojčeniu a napomáhať mamičkám bezbolestne dojčiť. Pre sestru sa Multi-Mam nestalo len povolanie, ale aj vášňou.

Rozšírila si vzdelanie o maturitu zdravotnej sestry. Neskôr absolvovala všetky dostupné kurzy laktačnej poradkyne. No nezostala len pri tom a vyštudovala bakalárske štúdium pôrodnej asistentky. Teraz pôsobí priamo na pôrodnej sále a oddelení šestonedelia.

Prečo ste sa rozhodli ponúkať produkty pre mamičky?

Nebolo to priamo rozhodnutie, že budeme dovážať produkty pre mamičky, ale fakt, že sme našli produkt Multi-Mam Compresses, ktorý je stále unikátny a nemá priamu konkurenciu. Tým pádom sa Alfamedica s.r.o. vykryštalizovala na spoločnosť, ktorá sa orientuje na tak zvaný trhový výklenok (Market Niche).

Monika Ebertova

Máte s týmito produktami aj vy osobnú skúsenosť?

Nie, ja osobne nemám skúsenosť s výrobkami, nemala som toľko šťastia byť mamou. No, tešia ma všetky reakcie mamičiek, ktoré nám priamo píšu alebo sa delia o svoje skúsenosti na sociálnych sieťach.

Čím je značka Multi-Mam výnimočná?

Je to prírodná značka, ktorá poskytuje mamičkám okamžitú úľavu od bolesti a to najmä Multi-Mam Compresses. MM Balm a MM Lanolin napomáhajú vyhnúť sa popraskaniu bradaviek, a tým sa vyhnúť aj bolestivému dojčeniu, čo môže viesť k predčasnému skončeniu dojčenia.

Pre koho sú vaše výrobky určené, ide hlavne o produkty pre dojčacie mamy?

Áno, jednoznačne sú to dojčiace maminky, ktorých bradavky sú veľmi namáhané.

Aký produkt vo vašom e-shope je najpopulárnejší a po ktorom ženy najviac siahajú? Čo myslíte, prečo je to tak?

Multi-Mam Compresses hrali zo začiatku prím, keďže poskytujú riešenie akútneho problému, ale už sa dostal do popredia Multi-Mam Lanolin, z čoho vyplýva, že maminky myslia na prevenciu a pripravujú si bradavky na dojčenie už na konci tehotenstva.

Z čoho sú tieto výrobky vyrábané?

Multi-Mam Compresses a Multi-Mam BabyDent obsahujú číry gél, ktorý obsahuje patentovanú zložku 2QR, ktorá má pôvod v aloe vera a má hojivú schopnosť. Multi-Mam Lanolin je čistý medicínsky lanolín získavaný z rúna oviec. Multi-Mam Balm je extrakt z rastlín. Všetky výrobky sú čisto prírodné a bezpečné. Výhodou napr. Multi-Mam BabyDent je, že, na rozdiel od konkurencie, neobsahuje nežiadaný lidokaín.

V rámci e-shopu máte uvedený aj kontakt na laktačnú poradkyňu. S akými problémami sa ženy obracajú na laktačné poradkyne najčastejšie?

Sú to rôzne problémy ako technika dojčenia, výdatnosť materského mlieka, zápal prsníka, poranenie bradaviek a podobne, určite viac bude vedieť povedať samotná laktačná poradkyňa.

Čo pokladáte na vašej práci za najťažšie a z čoho máte najväčšiu radosť?

Ako najťažšie považujem spoluprácu so samotným výrobcom. Je to mnoho rôznych negatívnych skúseností od komunikácie, cenotvorby či podpory predaja. Toto však vyvažujú komentáre mamičiek, že im výrobky zachránili dojčenie alebo pochvaly za ústretovosť, keď sa pri objednávke pomýlia. Vždy sa snažíme reagovať flexibilne, tak, aby boli naše zákazníčky spokojné.

V spolupráci s Akčnými ženami pripravujete webinár o dojčení. Na čo sa účastníčky môžu tešiť?

Verím, že ich obohatí o informácie a skúsenosti, ktoré má laktačná poradkyňa pri svojej práci s dojčiacimi maminami.

Webinár je ZDARMA a môžete sa na neho prihlásiť tu.

Aké by boli vaše tri rady pre ženy, ktoré by sa chceli vydať za svojím snom?

Nuž, toto je asi najťažšia otázka z celého rozhovoru. Mať sen je krásne, ale dosiahnuť ho si vyžaduje byť odolná aj voči neúspechu, lebo ten môže byť len krátkodobý. Mať odvahu pustiť sa do toho, aj keď možno necítite 100% podporu od svojho okolia. A keď už nastúpime do toho “vlaku” treba vydržať a nevzdať sa, nehovorím ísť hlavou proti múru, ale mať úsudok vidieť realitu a prispôsobiť sa novým výzvam. Vytrvalosť a nasadenie je podľa mňa kľúčové.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu