NAKA zasahovala v Bratislave i na východe Slovenska, počas akcie Slnečnica zadržala osem ľudí (foto)

22.6.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 22. júna 14:38

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahovala v Bratislave spolu s útvarom osobitného určenia proti zločineckej skupine. Ako informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, išlo o protidrogovú akciu s krycím názvom Slnečnica.

Policajti vykonali počas akcie viac ako desať prehliadok rôznych priestorov, pri ktorých zaistili približne 70-tisíc eur v hotovosti, 45 gramov kokaínu a 153 gramov metamfetamínu. V tejto súvislosti zároveň zadržali osem osôb.

Hrozí im až doživotie

„Vyšetrovateľ obvinil deväť osôb z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi a zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Deviaty obvinený je v súčasnosti vo výkone trestu odňatia slobody,“ ozrejmil Slivka.

Po výsluchoch zadržaných obvinených podal vyšetrovateľ prokurátorovi podnet na podanie návrhu na ich vzatie do väzby, ktorému sudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku vo všetkých prípadoch vyhovel. V prípade dokázania viny im hrozí za drogovú trestnú činnosť v tom najhoršom prípade 20 až 25 rokov odňatia slobody alebo doživotie.

Zásah v Poprade, Košiciach i Rožňave

Národná kriminálna agentúra v spolupráci s prešovským pohotovostným policajným útvarom a ďalšími policajnými zložkami v utorok zasahovala aj na východe Slovenska. Išlo o prvotné úkony vyšetrovateľa zamerané na zadržanie podozrivých zo spáchania drogovej trestnej činnosti.

„Zasahovali sme v Poprade, Košiciach a Rožňave. Zadržali sme štyri osoby. Prehľadali sme osoby aj viaceré objekty. Po výsluchu zadržaných osôb a vykonaní potrebných procesných úkonov bola jedna osoba so súhlasom prokurátora zo zadržania prepustená,“ uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Viac informácií podľa jeho slov nie je možné zverejniť, keďže naďalej sa pokračuje v procesných úkonoch.

Viac k témam: akcia Slnečnica, NAKA, protidrogová razia
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA zasahovala v Bratislave i na východe Slovenska, počas akcie Slnečnica zadržala osem ľudí (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.