SIS je pripravená poskytnúť Čaputovej súhlas na oslobodenie Pčolinského od mlčanlivosti

0
SIS je pripravená poskytnúť Čaputovej súhlas na oslobodenie Pčolinského od mlčanlivosti

13.3.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská informačná služba (SIS) je pripravená poskytnúť prezidentke súhlas na oslobodenie riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského od mlčanlivosti. SIS to uviedla v tlačovej správe, ktorú zaslala hovorkyňa služby Katarína Némová.

SIS zároveň uviedla, že považuje za nevyhnutné poskytnúť svoje stanovisko aj verejnosti vo veci oslobodenia od povinnosti zachovávať mlčanlivosť o utajovaných skutočnostiach. Urobí tak po tom, čo predloží všetky relevantné informácie o aktuálnej situácii Osobitnému kontrolnému výboru Národnej rady SR (NR SR) na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby. Mimoriadne zasadnutie výboru bolo zvolané na pondelok 15. marca.

Riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského zadržala Národná kriminálna agentúra 11. marca. Dôvodom sú podozrenia z údajnej korupcie. V daný deň ho prezidentka Zuzana Čaputová dočasne pozbavila jeho funkcie. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) na dnešnom mimoriadnom vyhlásení uviedol, že zatknutie šéfa SIS môže súvisieť s podnetom, ktoré Vladimír Pčolinský podal na Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR.

Podľa šéfa rezortu práce bolo vznesené obvinenie voči riaditeľovi SIS postavené na výpovedi bývalého príslušníka SIS, ktorý ale nebol zbavený mlčanlivosti. Spolu s predsedom NR SR Borisom Kollárom (Smer rodina) žiadajú kompetentné orgány, aby celú vec čo najskôr prešetrili.

Viac k témam: korupcia, obvinenie
Zdroj: Webnoviny.sk – SIS je pripravená poskytnúť Čaputovej súhlas na oslobodenie Pčolinského od mlčanlivosti © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu