Slováci musia pri vstupe do Írska predložiť negatívny PCR test, bez potvrdenia im môže hroziť až väzenie

0
Slováci musia pri vstupe do Írska predložiť negatívny PCR test, bez potvrdenia im môže hroziť až väzenie

11.3.2021 (Webnoviny.sk) – Všetci cestujúci, s výnimkou cestujúcich zo severného Írska, majú povinnosť predložiť pri vstupe do Írska negatívny PCR test, vykonaný nie viac ako 72 hodín pred príchodom. Cestujúci musia predložiť potvrdenie o negatívnom teste pred nástupom na palubu lietadla, alebo nalodením sa na loď.

Viac o téme: Koronavírus

Ak cestujúci príde do krajiny bez potvrdenia o negatívnom teste, hrozí mu pokuta do výšky 2 500 eur, alebo odňatie slobody do šiestich mesiacov, prípadne oboje. Cestujúci bez negatívneho testu budú zároveň umiestnení do štátnej karantény, ktorú si cestujúci hradí sám. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Cestujúci, ktorí prichádzajú z červených či šedých oblastí, musia svoj pohyb na 14 dní obmedziť. „Po príchode do Írska je možnosť najskôr na piaty deň absolvovať PCR test a v prípade negatívneho výsledku nie je potrebné dodržať 14-dňovú dobu s obmedzením pohybu,“ pripomína MZVEZ SR s tým, že Slovensko, ako aj väčšina štátov Európskej únie (EÚ), sa aktuálne nachádza v červenej zóne.

Všetci cestujúci sú zároveň povinní vyplniť formulár s osobnými údajmi a v prípade nevyplnenia im hrozí pokuta do výšky 2 500 eur, alebo odňatie slobody do šiestich mesiacov. Aktuálne neplatia žiadne výnimky pri vstupe pre osoby, ktoré prekonali COVID-19, alebo boli proti tejto chorobe zaočkované.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, COVID-19, Koronavírus, PCR test, štátna karanténa
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci musia pri vstupe do Írska predložiť negatívny PCR test, bez potvrdenia im môže hroziť až väzenie © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu