Domov Správy Slovensko hlasovalo na Valnom zhromaždení OSN za odsúdenie ruskej agresie, minister Korčok...

Slovensko hlasovalo na Valnom zhromaždení OSN za odsúdenie ruskej agresie, minister Korčok silný text uvítal

3.3.2022 (Webnoviny.sk) – Slovensko hlasovalo na Valnom zhromaždení Organizácie spojených národov (OSN) za odsúdenie ruskej agresie. Valné zhromaždenie 2. marca drvivou väčšinou prijalo rezolúciu, ktorá odsudzuje ruskú agresiu voči Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zároveň podporilo suverenitu, nezávislosť a teritoriálnu integritu Ukrajiny. Informoval o tom Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ SR) v tlačovej správe.

„Vítam silný text rezolúcie jasne konštatujúci porušenie Charty OSN Ruskou federáciou. 141 štátov vrátane Slovenska vyzýva na okamžité ukončenie agresie a stiahnutie ruských vojsk z územia nášho suseda. Ruská federácia musí pochopiť, že medzinárodné spoločenstvo dôrazne odmieta jej vojnu voči Ukrajine. Apelujem na Rusko, aby sa vrátilo k rešpektovaniu medzinárodného práva,“ uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnej sieti Facebook napísala, že „globálne spoločenstvo má jasno v tom, kto vojnu začal a rozumie dôvodom, prečo ju musí čo najskôr ukončiť“. Svet sa spojil. Drvivá väčšina krajín sveta odsúdila agresiu, ktorú ruské politické vedenie spustilo proti Ukrajine a vyzvala Rusko bezodkladne stiahnuť svoje vojská z územia nášho suseda. Rezolúciu s touto urgentnou mierovou výzvou na pôde Organizácie Spojených národov dnes podporilo 141 krajín sveta vrátane Slovenska. Iba 5 štátov bolo proti,“ uviedla.

Viac k témam: Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Prezident SR, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko hlasovalo na Valnom zhromaždení OSN za odsúdenie ruskej agresie, minister Korčok silný text uvítal © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version