Home Ekonomika Sociálna poisťovňa minula na svoju činnosť vyše 130 miliónov eur, najviac dala...

Sociálna poisťovňa minula na svoju činnosť vyše 130 miliónov eur, najviac dala na mzdy zamestnancov

20.12.2021 (Webnoviny.sk) – Sociálna poisťovňa na svoju činnosť za január až október tohto roka minula 132,9 milióna eur. V porovnaní s januárom až októbrom minulého roka ide o 13 miliónov eur menej. Rozpočet správneho fondu, ktorý slúži na úhradu prevádzkových výdavkov poisťovne, by mal v tomto roku dosiahnuť 200 miliónov eur. Vyplýva to zo správy o hospodárení Sociálnej poisťovne za január až október tohto roka.

Najväčšiu položku vo výdavkoch správneho fondu tvoria výdavky na mzdy a poistné za zamestnancov poisťovne. Za január až október tohto roka dosiahli 95 miliónov eur. Na nákup tovarov a služieb poisťovňa vynaložila 35,7 milióna eur. Zvyšnú sumu bežných výdavkov správneho fondu tvoria bežné transfery vo výške 1,27 milióna eur.

Kapitálové výdavky poisťovne za desať mesiacov tohto roka predstavovali 937-tisíc eur. Na všeobecné investície smerovalo 374-tisíc eur a na informačno-komunikačné technológie 563-tisíc eur.

Viac k témam: náklady, Výdavky
Zdroj: Webnoviny.sk – Sociálna poisťovňa minula na svoju činnosť vyše 130 miliónov eur, najviac dala na mzdy zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version