Strana SaS má jasného favorita, za šéfa RTVS by si vybrala Tibora Búzu

0
Strana SaS má jasného favorita, za šéfa RTVS by si vybrala Tibora Búzu

18.6.2022 (Webnoviny.sk) – Favoritom strany Sloboda a Solidarita (SaS) na post riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) je Tibor Búza. Pri voľbe strana prihladia na odbornosť kandidáta.

O jeho podpore budú predstavitelia strany rokovať s koaličnými partnermi, pričom sa budú snažiť presvedčiť ich o kvalitách kandidáta. Informuje o tom SaS na sociálnej sieti.

„Všetci by sme chceli, aby sa verejnoprávna RTVS začala približovať vysokému štandardu, aký si dlhé roky drží Česká televízia a Český rozhlas. Koalícia má pred sebou veľkú šancu vykročiť správnym smerom. Vedenia a transformácie RTVS na moderné médium by sa mal ujať čo kompetentný manažér a líder,“ uvádza strana.

Poslanci tento týždeň vypočuli osem kandidátov, pričom poradná odborná komisia odporučila Tibora Búzu a Ľuboša Machaja. Ich odporúčanie strana podporuje a stotožňuje sa s ním.

„Vnímame aj vážne výhrady, ktoré mala komisia k úradujúcemu generálnemu riaditeľovi RTVS. Sami sme počas uplynulých rokov upozorňovali na to, že verejnoprávne médium a vedenie spravodajstva vo viacerých smeroch zlyhávali. Zmena je preto viac než nutná,“ uzavrela strana.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Kandidáti na riaditeľa RTVS (fotografie)

Viac k témam: Generálny riaditeľ RTVS, RTVS Rozhlas a televízia Slovenska, Voľba šéfa RTVS
Zdroj: Webnoviny.sk – Strana SaS má jasného favorita, za šéfa RTVS by si vybrala Tibora Búzu © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu