Súd schválil dohodu o vine a treste pre bývalého viceprezidenta finančnej správy z akcie Judáš

28.4.2021 (Webnoviny.sk) – Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) schválil dohodu o vine a treste medzi prokurátorom a bývalým viceprezidentom finančnej správy Danielom Č., ktorý čelil obvineniu z prijímania úplatku.

Peniaze alebo väzenie

Súd uznal obvineného za vinného za to, že prevzal úplatok v celkovej výške 14-tisíc eur, čím spáchal zločin prijímania úplatku. Odsúdil ho na trest odňatia slobody na tri roky s podmienečným odkladom na štyri roky s probačným dohľadom.

Súd vymeral obvinenému aj peňažný trest vo výške 30-tisíc eur, ktorý ak by nebol zaplatený, tak si obvinený odpyká náhradný trest vo výmere jedného roka.

Odsúdený sa tiež musí podrobiť programu sociálneho výcviku alebo inému výchovnému programu. Rozsudok je právoplatný a nie je možné sa proti nemu odvolať.

Krytie ilegálnych podvodov

Daniel Č. bol zadržaný ešte v minulom roku v rámci akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Judáš. Následne bol obvinený z prijímania úplatku.

Podľa obvinenia mal v rokoch 2014 až 2015 dostať peniaze za krytie ilegálnych obchodov s palivami a DPH od podnikateľa Františka B.

Daniel Č. okrem priznania vlastnej trestnej činnosti údajne vypovedá aj voči svojmu bývalému nadriadenému Františkovi I., ktorý je stíhaný v kauze Mýtnik.

Viac k témam: akcia “Judáš”, úplatok
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd schválil dohodu o vine a treste pre bývalého viceprezidenta finančnej správy z akcie Judáš © SITA Všetky práva vyhradené.