Testovanie zamestnancov v niektorých firmách sa nekončí, pokračujú na báze dobrovoľnosti

3.2.2022 (Webnoviny.sk) – Testovanie zamestnancov vo firmách bude podľa všetkého na Slovensku realitou aj naďalej. Hoci povinnosť raz týždenne otestovať všetkých neočkovaných a neprekonaných pracovníkov cez víkend na základe stredajšieho rozhodnutia vlády skončí, najmä veľké fabriky ponechajú svojim zamestnancom možnosť dať sa otestovať aj naďalej.

Testovanie pokračuje ako dobrovoľné

Volkswagen Slovakia pokračuje v testovaní na báze dobrovoľnosti, pre zamestnancov je v prípade potreby pripravené v závode jedno odberové miesto,” uviedol k možnosti testovania v našej najväčšej automobilke Radovan Klein z jej komunikačného oddelenia.

Viac o téme: Koronavírus

Košické oceliarne U.S. Steel počkajú podľa ich hovorcu Jána Baču na znenie vyhlášky, každopádne ale rátajú s tým, že odberové miesto v podniku bude pracovať ďalej.

Testovanie už nebude povinné

Ako v stredu po rokovaní vlády potvrdili minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský ako aj minister hospodárstva Richard Sulík, testovanie zamestnancov vo firmách už nebude povinné. Hlavný hygienik upraví k víkendu predmetnú vyhlášku.

Ako vysvetlili, variant omikron prichádza na Slovensko tak masívne, že uvedené testovanie stráca význam a bude na dobrovoľnosti každého.

Viac k témam: Koronavírus, omikron, Pandemické opatrenia, testovanie zamestnancov
Zdroj: Webnoviny.sk – Testovanie zamestnancov v niektorých firmách sa nekončí, pokračujú na báze dobrovoľnosti © SITA Všetky práva vyhradené.