Tisíce Čechov vyšli do ulíc, protestovali proti prezidentovi Zemanovi (video)

30.4.2021 (Webnoviny.sk) – Tisíce Čechov sa zhromaždili vo štvrtok na demonštráciách proti prezidentovi Milošovi Zemanovi. Obviňovali ho z velezrady pre jeho postoj k podozreniam, že ruskí agenti sa podieľali na výbuchu v muničných skladoch v Česku v roku 2014.

Protestujúci sa stretli na Václavskom námestí v Prahe. Ďalšie protesty boli v desiatkach malých a veľkých miest po celej Českej republike.

Demonštranti vyzývali Senát českého parlamentu, aby Zemana obžaloval z velezrady. Senát už skôr uviedol, že o takomto kroku uvažuje.

Predstavitelia českej vlády 17. apríla oznámili, že majú dôkazy o účasti dvoch agentov ruskej vojenskej spravodajskej služby na výbuchoch v muničných skladoch, pri ktorých zomreli dvaja ľudia. Rusko to popiera.

Zeman, ktorý je známy svojimi proruskými názormi, po týždni mlčania v nedeľu povedal, že explózie mohla spôsobiť ľudská chyba a vyzval úrady, aby prešetrovali aj túto možnosť. Zeman vyhlásil, že neexistujú presvedčivé dôkazy a zapojení ruských agentov do výbuchov. Jeho slová široko citovali ruské médiá a úrady.

Viac k témam: muničný sklad, velezrada, výbuch, vyhostenie diplomata
Zdroj: Webnoviny.sk – Tisíce Čechov vyšli do ulíc, protestovali proti prezidentovi Zemanovi (video) © SITA Všetky práva vyhradené.