Túto vec by ste mali urobiť na svojom telefóne raz za týždeň, hovoria odborníci

0
Túto vec by ste mali urobiť na svojom telefóne raz za týždeň, hovoria odborníci
pixabay.com

Ochrana vašich citlivých informácií v telefóne môže byť rovnako jednoduchá ako jednoduché je urobiť tento krok.

Smartfón vo vrecku vám umožní robiť všetko od nakupovania domácich potrieb až po správu bankového účtu a financií. Bohužiaľ, pohodlie pri vykonávaní toľkých úloh prostredníctvom jedného zariadenia môže niekedy byť za cenu odcudzenia vašich osobných údajov.

Odvtedy vzniklo celé odvetvie spoločností a služieb v oblasti kybernetickej ochrany, ktoré ľuďom pomáhajú udržiavať ich údaje v bezpečí. Ale podľa niektorých úradníkov existuje jedna veľmi jednoduchá vec, ktorú môžete urobiť na svojom telefóne každý týždeň a ktorá môže byť neuveriteľne účinná pri zastavení veľkého narušenia.

Čítajte ďalej a zistite, čo by ste mali so svojím zariadením robiť.

Vypnutie a opätovné zapnutie telefónu každý týždeň môže pomôcť chrániť sa pred hackermi

Podľa príručky „najlepších postupov“, ktorú vydala Národná bezpečnostná agentúra (NSA), môže byť vypnutie a opätovné zapnutie telefónu raz za týždeň jednoduchým spôsobom, ako zabrániť hackerom získať prístup k vašim citlivým informáciám.

Táto jednoduchá taktika môže fungovať ako dôležitá prekážka pre každého, kto chce zneužiť bezpečnostné slabiny vo vašom zariadení, uvádza agentúra Associated Press.

Podľa Neala Ziringa, technického riaditeľa pre kybernetickú bezpečnosť NSA, jednoduchý akt reštartu nebude stačiť na zastavenie všetkých únikov údajov a krádeží informácií. Ale z dlhodobého hľadiska to komplikuje prácu hackerov tým, že sťažuje udržiavanie prístupu do vášho telefónu. „Všetko je to o prekážkach, ktoré dáte týmto zlomyseľným aktérom,“ povedal agentúre AP.

pixabay.com

Reštartovanie telefónu sťažuje hackerom prístup k vašim osobným údajom

Odborníci vysvetľujú, že v posledných rokoch došlo k zmene spôsobu, akým hackeri získavajú prístup k zariadeniam. Aj keď náhodné stiahnutie zlého programu môže stále viesť k narušeniu bezpečnosti, mnohé útoky na telefóny a tablety teraz využívajú to, čo sa nazýva „zero-click“ exploit, ktorý sa môže nainštalovať bez varovania.

„Došlo k vývoju od cieľového kliknutia na pochybný odkaz,“ povedal pre AP Bill Marczak, vedúci výskumník v Citizen Lab, internetovom strážcovi na Univerzite v Toronte. Získanie prístupu k zariadeniu však hackerovi nezaručuje, že bude mať k nemu trvalý prístup.

Silné bezpečnostné systémy zabudované v zariadeniach a neustála aktualizácia môžu digitálnym zlodejom znemožniť trvalý prístup hlboko do počítačového systému. Namiesto toho ich to podľa Patricka Wardlea, bezpečnostného experta a bývalého výskumníka NSA, núti používať programy známe ako „úžitkové zaťaženie v pamäti“, ktoré je ťažšie odhaliť, ale zvyčajne nedokážu prežiť reštart systému.

Nedávna správa zistila, že aktuálne telefóny iPhone je možné hacknúť bez toho, aby ste klikli na odkaz

Úloha udržiavať digitálnu bezpečnosť sa, žiaľ, stáva čoraz náročnejšou, keďže technológie v našich životoch zohrávajú čoraz väčšiu úlohu. Správa Amnesty International zverejnená 18. júla zistila, že telefóny Apple iPhone môžu byť hacknuté bez toho, aby používatelia museli kliknúť na odkaz. To útočníkovi poskytlo prístup ku všetkému od e-mailov a textových správ až po kameru a mikrofón telefónu.

V správe sa uvádza, že infiltrácia „nulového kliknutia“ vyvinutá izraelskou kybernetickou špionážnou firmou NSO Group bola použitá na infikovanie telefónov iPhone patriacich zástancom ľudských práv a novinárom, aj keď zariadenia v tom čase používali aktuálny softvér.

„Útoky, ako sú tie vyššie opísané, sú vysoko sofistikované, ich vývoj stojí milióny dolárov, často majú krátku trvanlivosť a používajú sa na zacielenie na konkrétnych jednotlivcov,“ uviedol vo vyhlásení Ivan Kristic, šéf bezpečnostného inžinierstva a architektúry Apple.

„Aj keď to znamená, že nie sú hrozbou pre drvivú väčšinu našich používateľov, naďalej neúnavne pracujeme na obrane všetkých našich zákazníkov. Neustále pridávame nové ochrany pre ich zariadenia a dáta.“

pixabay.com

Bezpečnostné opatrenia pre váš mobil

Existujú aj ďalšie jednoduché bezpečnostné opatrenia, ktoré môžete použiť na ochranu telefónu pred útokmi. Aj keď sa hackeri budú vždy snažiť zostať o krok vpred pred bezpečnostnými snahami, zoznam „najlepších postupov“ NSA poukazuje na niekoľko ďalších jednoduchých tipov na to, aby bol telefón lepšie chránený.

Experti navrhujú vypnúť Bluetooth vždy, keď sa nepoužíva, nepripájať sa k žiadnym verejným sieťam Wi-Fi. A s mobilom treba používať iba dôveryhodné príslušenstvo. Agentúra tiež hovorí, že musíte byť opatrní pri sťahovaní aplikácií, odkiaľ ich získavate a natvrdo ich zavrieť, keď ich nepoužívate. A samozrejme, mali by ste aktualizovať operačný systém svojho telefónu pomocou najnovšieho softvéru.

Zrdoj: Bestlifeonline.com

Predošlý Gastroprevádzky opäť ožili, Slovákom chýbala ich atmosféra
Pokračovať Salón drevostavieb 2022 Bratislava
Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

žiadne príspevky na zobrazenie