Home Správy Ukrajinské úrady registrujú viac než sedemtisíc nezvestných vojakov a veria, že sú...

Ukrajinské úrady registrujú viac než sedemtisíc nezvestných vojakov a veria, že sú v zajatí

11.7.2022 (Webnoviny.sk) – Viac ako sedemtisíc ukrajinských vojakov považujú úrady na Ukrajine za nezvestných. Poverenec pre otázky osôb zmiznutých za zvláštnych okolností Oleh Kotenko pre spravodajský web Suspilne povedal, že verí, že väčšina z nich je v zajatí. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ak hovoríme o armáde, potom pochopme, kto je armáda. Sú tam Ozbrojené sily Ukrajiny, je tu Národná garda, je tu pohraničná stráž, existuje Ukrajinská bezpečnostná služba a to sú rôzne inštitúcie. Nie sú zahrnuté v počte ozbrojených síl Ukrajiny. Ozbrojené sily Ukrajiny uvádzajú údaje o dvoch tisíckach nezvestných vojakov. Naše call centrum má približne 7 200 ľudí,“ povedal Kotenko s tým, že vedia, že ich vzali do Ruska.

Podľa Kotenka je dôležité vedieť, koľko ľudí je v Rusku. „Ak ich je viac ako sto, tak chápeme, že prakticky celý prápor je v zajatí,“ vysvetlil.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinské úrady registrujú viac než sedemtisíc nezvestných vojakov a veria, že sú v zajatí © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version