Home Správy V Rusku začal nový súdny proces s Navaľným, týka sa obvinení z...

V Rusku začal nový súdny proces s Navaľným, týka sa obvinení z podvodu

15.2.2022 (Webnoviny.sk) – V Rusku sa začal nový súdny proces s väzneným opozičným lídrom Alexejom Navaľným. Proces, ktorý sa týka obvinení z podvodu, sa koná vo väzení v Pokrove východne od Moskvy, kde si už rok odpykáva dvaapolročný trest za porušenie podmienečného prepustenia. Navaľnyj je po novom obvinený z krádeže darov jeho politickým organizáciám v hodnote 4,7 milióna dolárov, za čo mu hrozí až 10-ročný trest odňatia slobody, informuje spravodajský portál BBC.

Proces so 45-ročným Navaľným sa koná za zatvorenými dverami, podarilo sa však naň dostať jeho manželke Juliji. Jeho kolega Leonid Volkov na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter poznamenal, že v porovnaní s inými pojednávaniami ho pre zmenu nedržia „v klietke“.

To je však preto, že celý súd je klietka, keďže sa nachádza v trestaneckej kolónii. Ľudskoprávna organizácia Amnesty International sa zas vyjadrila, že to je „predstieraný proces“, keďže sa na ňom zúčastňujú väzenskí dozorcovia a nie médiá, a je jasné, že ruské úrady chcú zabezpečiť, aby sa Navaľnyj tak skoro nedostal z väzenia.

Viac k témam: Súdny proces, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – V Rusku začal nový súdny proces s Navaľným, týka sa obvinení z podvodu © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version