Valášek by bianco šek na podporu vlády nepodpísal, svoj definitívny postoj ešte nevyjadril

20.9.2021 (Webnoviny.sk) – Nezaradený poslanec Tomáš Valášek z Progresívneho Slovenska (PS) zatiaľ nepovedal, či by za vopred dohodnutých podmienok podporil vládu po prípadnom odchode Sme rodina z vládnej koalície. Ako povedal Valášek agentúre SITA, žiadny bianco šek podpisovať nebude.

Svoj postoj oznámi v utorok 21. septembra. Ďalší nezaradený poslanec Miroslav Kollár (Spolu) agentúre SITA povedal, že podporu vlády si vie predstaviť, ale musia sa o tom ešte rozprávať v strane.

Očistný proces

O koalícii bez Sme rodina hovoril cez víkend líder Obyčajných ľudí a nezávislých osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič, ak by Sme rodina blokovala „očistný proces“.

Po odchode Sme rodina, by koalícia mala 75 hlasov v parlamente. Chýbal by jej tak jeden hlas potrebný na väčšinovú podporu vlády premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO).

„Ešte stále máme nejaké diskusie vo vnútri strany aj s koalíciou. Už druhý deň sa tomu venujeme aj s konverzáciou s Eduardom Hegerom. Pripomínam, že PS nie je súčasťou koalície, nie je v parlamente. Bianco šek si dávali navzájom iba členovia koalície, my v koalícii nie sme,“ uviedol Valášek.

Bol za odvolanie Kollára pre diplomovku

Nezaradený poslanec Miroslav Kollár (Spolu) povedal, že od začiatku sa vymedzoval voči Borisovi Kollárovi, nepodporil jeho voľbu za predsedu parlamentu a bol za jeho odvolanie pre jeho diplomovku.

„Je preto prirodzené, že ak by bola reálna šanca na vládu bez Borisa Kollára s dlhodobejšou perspektívou, ktorá by umožnila urobiť reálnu očistu bezpečnostných orgánov a zabránila rýchlemu návratu politicko-mafiánskych a extrémistických štruktúr k moci, ako individuálny poslanec si viem takúto podporu predstaviť. Samozrejme, o definitívnej podpore a podmienkach sa musíme baviť vnútri strany Spolu,“ priblížil.

Poslanci Kollár aj Valášek sa do parlamentu dostali na kandidačnej listine strany Za ľudí. Tento rok koncom zimy vystúpili zo strany Za ľudí a stali sa nezaradenými poslancami. Koalíciu opustili po kritike vtedajšieho premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) pri zvládaní pandémie.

Viac k témam: bianco šek
Zdroj: Webnoviny.sk – Valášek by bianco šek na podporu vlády nepodpísal, svoj definitívny postoj ešte nevyjadril © SITA Všetky práva vyhradené.