Home Správy Slovensko Vážený pán premiér, milý Edo. Píše Sulík v liste Hegerovi a zopakoval...

Vážený pán premiér, milý Edo. Píše Sulík v liste Hegerovi a zopakoval požiadavku SaS

11.7.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík nezverejnil v liste zaslanom premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽaNO) ďalšie podmienky zotrvania liberálov vo vláde. V liste znova iba zopakoval, že jedinou podmienkou SaS je vláda bez lídra OĽaNO Igora Matoviča.

„Strana SaS s plnou vážnosťou konštatuje, že súčasná vláda a koalícia sú vnímané ako konfliktné a sprevádza ich zároveň hrubé a opakujúce sa porušovanie koaličných dohôd, de facto koalícia s fašistami, nezodpovedné nakladanie s verejnými financiami, opakované hrubé obchádzanie princípov pri tvorbe legislatívy, ľahkovážne neobsadenie dôležitých ústavných orgánov a verejných úradov a hrubé klamstvá, útoky a urážky koaličného partnera, ktoré presahujú hranicu možnej spolupráce. Tieto nedostatky nášho vládnutia sú zosobnené v lídrovi koaličného partnera OĽaNO – Igorovi Matovičovi, ktorý stojí za väčšinou vymenovaných nedostatkov našej vlády a koalície,“ napísal Sulík v liste premiérovi, ktorý zaslal aj Igorovi Matovičovi, Borisovi Kollárovi a Veronike Remišovej.

Prioritou SaS je podľa Sulíka naďalej zostať vo vládnej koalícii a vo vláde. „Ešte stále je čas nanovo naštartovať našu spoluprácu na základe nových pravidiel. Strana SaS preto navrhuje koaličným partnerom uzavrieť novú koaličnú zmluvu,“ konštatoval Sulík s tým, že bude čakať na vyjadrenie premiéra Hegera a kroky smerujúce k rokovaniu o novej koaličnej zmluve.

Viac k témam: Koaličná kríza, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Predseda hnutia Sme rodina, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Predseda strany Za ľudí, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Vážený pán premiér, milý Edo. Píše Sulík v liste Hegerovi a zopakoval požiadavku SaS © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version