Vedenie NHL stále nevie, či hráči pôjdu na ZOH do Pekingu. Čas sa kráti, tvrdí Bettman

0
Vedenie NHL stále nevie, či hráči pôjdu na ZOH do Pekingu. Čas sa kráti, tvrdí Bettman

29.6.2021 (Webnoviny.sk) – Vedenie NHL má už len niekoľko týždňov na to, aby uzavrelo termínovú listinu na sezónu 2021/2022. Učiniť tak chce do začiatku vstupného draftu, ktorý sa uskutoční 23. a 24. júla 2021. Znamená to, že čas na dosiahnutie dohody o prípadnej účasti profíkov z NHL na zimných olympijských hrách v Pekingu 2022 sa rapídne skracuje.

„Nevieme, čo bude s prípadným odchodom hráčov z NHL do Pekingu. Dostali sme sa do bodu, keď nás to začína desiť, lebo cítime neistotu z toho, čo bude v budúcej sezóne,“ vyhlásil komisár NHL Gary Bettman na tlačovej konferencii pred začiatkom finálových bojov o Stanley Cup.

Čas sa im rýchlo kráti

V nedávnej minulosti sa hráči NHL pravidelne zúčastňovali na ZOH v rokoch 1998 – 2014, ale na hry do Pjongčangu 2018 už nevycestovali. Stanovisko vedenia profiligy bolo striktné – olympijský turnaj príliš narúša celistvosť súťaže najmä ak sa hry nekonajú na severoamerickom kontinente.

Lenže minulý rok priniesol predĺženie dohody o kolektívnom vyjednávaní do sezóny 2025/2026 medzi NHL a hráčskou asociáciou NHLPA. A obe strany pripustili odchody najlepších hráčov do Pekingu v prípade, že sa dosiahne dohoda s Medzinárodným olympijským výborom.

Potom však vstúpil do hry koronavírus a jeho obrovské dopady na profiligu spôsobili, že ostatné dve sezóny sa hrali v skrátenom móde s pozmenenými pravidlami základnej časti aj play-off a s oveľa nižším balíkom príjmov.

„Rokujeme o dohode, ale pretrvávajúca neistota s koronavírusom a dejisko hier na druhom konci sveta, to nie je ideálna kombinácia na to, že tam chcete ísť. Na druhej strane si uvedomujeme historické postavenie hráčov z NHL na zimnej olympiáde. Ak dosiahneme dohodu o všetkých materiálnych otázkach, účasť hráčov podporíme. Čas sa však kráti. Preto veríme, že čoskoro dospejeme k nejakému záveru,“ skonštatoval zástupca komisára NHL Bill Daly na webe NHL.

Chválospev na funkcionárov NHL

Bettman a Daly aj vzhľadom na hektické obdobie dané množstvom zmien a reštrikcií v súvislosti s celosvetovou pandémiou adresovali slová chvály do vlastných radov. Vyslovili sa, že funkcionári tímov NHL nie sú len najlepší v porovnaní s inými hokejovými tímami, ale v celosvetovom športe vôbec.

„V reálnom čase musia uskutočniť stovky hovorov a vyriešiť mnohé situácie. Občas im niečo nevyjde, ale rovnako ako hráči a tréneri, aj funkcionári robia chyby. Je to súčasť ľudskej povahy, musíme si priznať, že ich robíme. Dokonalí nikdy nebudeme, ale v rámci zlepšovania nášho produktu musíme spieť k dokonalosti. Chceme, aby naša súťaž mala čo najvyššiu úroveň od prvého zápasu základnej časti až po posledný duel finále play-off,“ skonštatoval Bettman.

Videoanalytik má na krku žalobu

Dlhoročný šéf NHL sa vyjadril aj k zverejneným informáciám o žalobe istého hráča tímu Chicago Blackhawks zo sexuálneho útoku videoanalytika Brada Aldricha, ktorý sa mal odohrať ešte v roku 2010. Vedenie Blackhawks v tejto súvislosti iniciovalo nezávislé vyšetrenie udalosti právnickou kanceláriou Jenner & Block, ktorá nemá väzby na NHL alebo zmienený klub.

„Niečo bolo zverejnené, ale pokiaľ sa nedozvieme všetky fakty, nemôžeme nič podniknúť. A keďže odvtedy už uplynulo dosť času, chvíľu to potrvá, kým sa veci poskladajú. Keď budeme vedieť všetky informácie, urobíme, čo bude vhodné a potrebné,“ vysvetlil Bettman.

Viac k témam: Koronavírus, NHL National Hockey League, Pandémia, Stanleyho pohár, ZOH Zimné olympijské hry 2022 Peking
Zdroj: Webnoviny.sk – Vedenie NHL stále nevie, či hráči pôjdu na ZOH do Pekingu. Čas sa kráti, tvrdí Bettman © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu