Veolia dostala exkluzívne do správy projekt SKY PARK s priľahlým areálom

0
Veolia dostala exkluzívne do správy projekt SKY PARK s priľahlým areálom

4.3.2021 (Webnoviny.sk) – Ako pokračovanie komplexnej starostlivosti o projekt SKY PARK sa Veolia ako exkluzívny správca postará o 792 bytov prvej dokončenej časti rezidenčného projektu SKY PARK Residence v Bratislave. Rovnako tak prevezme zodpovednosť za priľahlý park  s rozlohou viac ako 35.000m2. V praxi to znamená zodpovednosť za všetky služby súvisiace s celkovou správou troch bytových veží, ktoré dopĺňajú výškovú panorámu vznikajúceho bratislavského „downtownu“. Súčasťou kontraktu sú aj multitechnické a multiservisné služby pre SKY PARK Offices  a Jurkovičovu Tepláreň.

V oblasti spravovania budov pôsobí Veolia na Slovensku dlhodobo a v jej portfóliu nechýbajú priemyselné parky či administratívne budovy. Prémiový projekt SKY PARK Residence z portfólia Penta Real Estate je z pohľadu náročnosti, rozsahu a komplexnosti poskytovaných služieb doposiaľ najväčší projekt, ktorého správu bude Veolia zabezpečovať. Samotné tri rezidenčné veže majú spolu takmer 100 podlaží (každá 31)  a pod vežami je približne 1 100 parkovacích miest. Nakoľko ide o prémiový typ bývania, tak súčasťou širokého okruhu služieb je aj služba recepcie pre každú vežu zvlášť doplnená o 24 hodinovú strážnu službu všetkých objektov. Súčasťou nadštandardných služieb pre rezidentov projektu SKY PARK je 24 hodinová pohotovosť spojená so zabezpečením odstraňovania havárií a tiež vybavovanie individuálnych požiadaviek vlastníkov bytov.

„Rozsah, množstvo a požadovaný vysoký nadštandard poskytovaných služieb na prémiovom projekte z pera jedného z najprestížnejších svetových ateliérov na svete, Zaha Hadid Architects, je pre nás zdravou výzvou, z ktorej sa úprimne tešíme. Máme totiž skúsenosti a medzinárodné know-how a tak vďaka pôsobeniu našich tímov priamo v spravovaných objektoch budeme schopní predvídať požiadavky našich klientov a v reálnom čase prispôsobovať naše služby ich očakávaniam,“ hovorí o službách pre SKY PARK Residence Peter Dobrý, generálny riaditeľ skupiny Veolia Energia Slovensko.

Veolia je globálnym lídrom v poskytovaní komplexných technických služieb naprieč rôznymi sektormi a vďaka tomu multitechnické a multiservisné služby prinášajú klientom optimalizáciu nákladov. Pri správe projektu SKY PARK využije spoločnosť overený prístup interného monitorovania výkonu a jeho priebežného zlepšovania a rozšíri rozsah služieb aj o správu bytových domov.

V praxi tento postup využívaný Veoliou na globálnej úrovni znamená záruku udržania optimálnej úrovne kvality služieb počas celej doby trvania kontraktu. Celkovo sa Veolia  ako správca postará najmä o bezpečnú a spoľahlivú prevádzku technických zariadení a súvisiacich domových služieb komplexu. V exteriéri to bude starostlivosť o celý areál, zimná a letná údržba a záhradnícke práce na novom mestskom parku s rozlohou viac ako 35.000 m2, ktorý bude tiež súčasťou projektu.

Park už dnes prináša množstvo možností využitia voľného času. Súčasťou parku je bežecký chodník, rôzne športoviská, veľké detské ihrisko, výbeh pre psov či vodné plochy. Na unikátnom koncepte týchto verejných priestorov spolupracoval okrem ateliéru Zahy Hadid aj známy urbanista Igor Marko a londýnske štúdio Townshend.

Informačný servis

Viac k témam: PR, Sky Park, SKY PARK Residence
Zdroj: Webnoviny.sk – Veolia dostala exkluzívne do správy projekt SKY PARK s priľahlým areálom © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie