Súd vzal do väzby tretieho vyšetrovateľa NAKA aj šéfa inšpekcie Scholtza

16.9.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 16. septembra 9:10

Okresný súd Bratislava III vzal do väzby aj obvineného vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Milana Sabotu a dočasne povereného riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Petra Scholtza. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Podobne ako v prípade obvinených vyšetrovateľov NAKA Jána Čurillu a Pavla Ďurka ide o kolúznu a preventívnu väzbu. Adamčiak doplnil, že obaja obvinení podali sťažnosť, o ktorej po doručení bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave.

Návrh na väzbu podal prokurátor

Návrh na väzobné stíhanie štyroch vyšetrovateľov NAKA aj Petra Scholtza podal na Okresný súd Bratislava III prokurátor krajskej prokuratúry Bratislava v stredu 15. septembra.

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby začiatkom týždňa vydal uznesenie o začatí trestného stíhania a vzniesol obvinenia voči dvom príslušníkom Národnej kriminálnej agentúry Jánovi Čurillovi a Pavlovi Ďurkovi pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločin marenia spravodlivosti formou spolupáchateľstva.

Ovplyvňovanie výpovedí svedkov

Pokyn na vznesenie obvinenia vydal prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava. Obvinenie sa týka ovplyvňovania výpovedí svedkov. Inšpekcia ministerstva vnútra obvinila ďalších dvoch zadržaných vyšetrovateľov NAKA zo zneužitia právomocí verejného činiteľa.

Ako na svojej internetovej stránke informoval Denník N, ide o Milana Sabotu a Štefana Mašina. Obvinili aj dočasného šéfa policajnej inšpekcie Petra Scholtza, ktorého zadržali v pondelok 13. septembra. Obvinený je zo zneužívania právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti.

Viac k témam: väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd vzal do väzby tretieho vyšetrovateľa NAKA aj šéfa inšpekcie Scholtza © SITA Všetky práva vyhradené.