Domov Správy Slovensko Vrtuľník Filoména je v Poprade obľúbenou atrakciou, počas zimy si ho môžu...

Vrtuľník Filoména je v Poprade obľúbenou atrakciou, počas zimy si ho môžu ľudia pozrieť len zvonka

28.11.2021 (Webnoviny.sk) – Do záchranárskeho vrtuľníka Filoména, ktorý bol ešte pred letom umiestnený pred popradským letiskom, sa už návštevníci nedostanú. Počas zimných mesiacov bude zamknutý a verejnosť si ho môže pozrieť už len zvonka.

Informovala o tom letecká záchranná služba Air – Transport Europe (ATE). Jeho interiér sprístupnia až po zime a po úprave prístupovej plochy.

Vrtuľník si pozrelo veľa ľudí

Vrtuľník slúžil leteckým záchranárom 26 rokov. Tí jeho skelet venovali verejnosti pri príležitosti 30. výročia svojho fungovania, aby sa mohla oboznámiť s leteckou technikou využívanou v záchrannej službe.

Počas uplynulých mesiacov sa stal obľúbenou atrakciou a prišiel si ho pozrieť veľký počet ľudí.

„ATE sa tomuto záujmu veľmi tešila, a tiež tej skutočnosti, že po toľkých prehliadkach ostal bez výraznejších poškodení. Preto ho budeme môcť pre návštevníkov opäť po zimných mesiacoch otvoriť,“ zhodnotila spoločnosť.

V Taliansku slúžil ako Falco

Vrtuľník Filoména slúžil v minulosti pre záchranársku činnosť v Taliansku ešte pod menom Falco. Od júna 2006 pokračoval vo svojej misii na Slovensku s novým, súčasným pomenovaním.

Počas svojho pôsobenia na Slovensku previezol vrtuľník na palube viac ako 1 700 pacientov. Z používania ho vyradili v júli 2020 s celkovým náletom 7 252 hodín, čo predstavuje 302 dní strávených vo vzduchu.

Viac k témam: Filoména, Záchranársky vrtuľník
Zdroj: Webnoviny.sk – Vrtuľník Filoména je v Poprade obľúbenou atrakciou, počas zimy si ho môžu ľudia pozrieť len zvonka © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version