Wolt zvyšuje bezpečnosť svojich kuriérov, prináša nové poistenie

0
Wolt zvyšuje bezpečnosť svojich kuriérov, prináša nové poistenie

3.8.2021 (Webnoviny.sk) – Donášková služba Wolt rozširuje balík podpory pre svojich partnerských kuriérov o nové poistenie. S cieľom zvýšiť bezpečnosť svojich kuriérov a poskytnúť im podporu pri neočakávaných udalostiach bezplatne poskytuje úrazové poistenie a nepretržitú podporu všetkým partnerským kuriérom počas výkonu práce bez ohľadu na zmluvný vzťah.

Nová služba úrazového poistenia je k dispozícii od minulého týždňa. Pre všetkých kuriérov, ktorí sa zaregistrujú, poskytuje prostredníctvom poisťovacej platformy Collective úrazové poistenie. „Táto novinka je výsledkom spätnej väzby od našich partnerských kuriérov a pomôže nám zaistiť, aby mali bezplatný prístup k potrebnej ochrane. Na Slovensku aktuálne aktívne pôsobí viac ako 600 kuriérov v 7 krajských mestách, ktorí denne najazdia stovky kilometrov. Naším cieľom je, aby sa naši partnerskí kuriéri cítili bezpečne a mali pri práci pocit istoty, ak sa náhodou ocitnú v krízovej situácii,“ vysvetľuje Tomáš Beniak, generálny riaditeľ Woltu na Slovensku.

Nové poistenie bude pokrývať bežné úrazy ako vykĺbeniny a zlomeniny, ako aj náklady na lekársku starostlivosť, pobyt v nemocnici, či vážnejšie zranenia. Súčasťou bude aj neustála podpora 24 hodín, 7 dní v týždni, ako aj informatívne stretnutia pre lepšie pochopenie podmienok poistenia.

Poistenie je ďalším z benefitov, ktoré Wolt bezplatne poskytuje všetkým svojim partnerským kuriérom. Na odmenu pre kuriérov celkovo putuje viac ako 2/3 z celkovej výšky poplatku, ktoré reštaurácie a obchody platia za donášku. Podľa Tomáša Beniaka sa takáto investícia oplatí, pretože prispieva k spokojnosti kuriérov, čo umožňuje spoločnosti rozširovať počet kuriérov podľa potrieb každého individuálneho mesta. To umožňuje poskytovať donášku s čo najkratším čakaním. Okrem finančnej odmeny poskytuje Wolt partnerským kuriérom aj výbavu a ochranné prvky. Popri termoizolačnej taške na prenos jedla majú kuriéri k dispozícii aj bezpečnostnú výbavu či oblečenie, v závislosti od typu prepravy, ktorú realizujú. Cyklokuriéri tak dostávajú okrem tričiek aj bundy na zimné obdobie a bezpečnostnú prilbu.

Informačný servis

Viac k témam: poistenie, PR, Wolt
Zdroj: Webnoviny.sk – Wolt zvyšuje bezpečnosť svojich kuriérov, prináša nové poistenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu